KATALONSKO-MADRIDSKI DVOBOJI /

Novi kiks Reala, Barca demolirala Atletico

Nogometaši Espanyola priredili su veliko iznenađenje u 16. kolu španjolskog prvenstva osvojivši bod na gostovanju kod Reala iz Madrida odigravši 2:2.

17.12.2012.
7:51
AP

Nogometaši Espanyola priredili su veliko iznenađenje u 16. kolu španjolskog prvenstva osvojivši bod na gostovanju kod Reala iz Madrida odigravši 2:2 (1:1).

Gosti iz Barcelone poveli su pogotkom SergijaGarcije (31), Real je preokrenuo rezultat preko CristianaRonalda (45+1) i FabijaCoentraoa (48), da bi bod Espanyolu osigurao JuanAlbin (88).

Hrvatski reprezentativac LukaModrić odigrao je prvo poluvrijeme za Real.

Derbi kola odigran je na Nou Campu gdje su se susrele dvije vodeće momčadi prvenstva, Barcelona i madridski Atletico.

Gosti su odlično otvorili susret, otupili su Barcinu napadačku oštricu, a u 31. minuti su poveli nakon sjajnog prodora Falcaa.

No, Katalonci nisu dugo držali svoje navijače 'na iglama'. U 36. minuti izjednačio je Adriano, dok je vodstvo Barci osigurao Busquets u zadnjim trenucima prvog dijela.

U nastavku je sva svjetla reflektora pokupio LionelMessi pogodivši u dva navrata za uvjerljivih 4:1.