REALOVA 'ŠESTICA' U TURSKOJ / Nova sezona, stare navike: Mandžo opet neumoljiv!

Na najbolji mogući način su nogometaši Bayerna krenuli u obranu naslova europskog prvaka. Bavarci su na otvaranju Lige prvaka na Allianz Areni sa 3:0 svladali moskovski CSKA.

17.9.2013.
22:30
AP

Dobrim starim navikama iz prošle sezone vratio se i MarioMandžukić koji je u 41. minuti zatresao Akinfejevu mrežu na asistenciju Robbena. Prvi pogodak za Bayern na otvaranju susreta postigao je DavidAlaba, dok je konačni rezultat postavio Robben.

U drugom susretu ove skupine Manchester City se u prvih 45 minuta mučio protiv Viktorije Plzen, no u nastavku se otvorilo Građanima. Džeko, Toure i Agüero su u razmaku od deset minuta riješili sve dvojbe oko pobjednika.

U skupini A Šahtar je u San Sebastianu pobijedio Real Sociedad 2-0, a oba gola zabio je Alex Teixeira (65, 87). DarijoSrna je kao kapetan odigrao svih 90 minuta za ukrajinski sastav i sudjelovao je u akciji za prvi gol, dok Eduardo nije ulazio u igru.

U drugom dvoboju iz ove skupine Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Bayer Leverkusen 4-2. Golove za United zabili su WayneRooney (22, 70), VanPersie (59) i Valencia (79), a za goste Rolfes (54) i Toprak (88).

U skupini B Real Madrid je u Istanbulu deklasirao Galatasaray 6-1. Strijelci za 'Kraljevski klub' bili su Isco (33), Benzema (55, 81) i CristianoRonaldo (63, 66, 90), a za domaćine Umut Bulut (84). LukaModrić je igrao za španjolski sastav do 72. minute kada je zamijenjen. Na vratima 'Kraljevskog kluba' utakmicu je započeo IkerCasillas, no već u 15. minuti je zamijenjen zbog ozljede.

Juventus je na gostovanju u Danskoj odigrao 1-1 protiv Kopenhagena. NicolaiJorgensen je u 14. minuti doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Quagliarella u 54. minuti.

Dvoboj na Parken Stadionu vodio je hrvatski sudac IvanBebek, a asistirali su mu TomislavPetrović i MiroGrgić. Iza golova su sudili DomagojVučkov i GoranGabrilo, dok je četvrti sudac bio DaliborConjar.

U C skupini uvjerljive pobjede ostvarili su PSG i Benfica pobijedivši Olympiakos, odnosno, Anderlecht.