EUROPSKA LIGA / Zrinjski bio na pragu prolaska u Mostaru, Tolić i Borjan izgubili 6-2

Diljem Europe igrale su se uzvratne utakmice play-offa Europske lige

31.8.2023.
23:26
Denis Kapetanović/PIXSELL

Nogometaši Ajaxa i Olympiakosa izborili su plasman u natjecanje po skupinama Europske lige.

UZBUDLJIVA VEČER /

Play-off KL: Rebić, Brekalo i Kotarski prošli, Budimir i Zekić ispali

Ajax je na svom travnjaku izgubio od Ludogoreca sa 0-1, no Kopljanici su u prvom susretu slavili sa čak 4-1 i rutinski prošli dalje.

Pogodak odluke zabio je Matias Tissera u 62. minuti. Za Ajax je cijeli susret igrao Jakov Medić, dok je na drugoj strani branio Simon Sluga.

Rutinski je prošao i Olympiakos s dvije uvjerljive pobjede protiv Čukaričkog.

Grci su u prvom susretu pred svojim navijačima slavili sa 3-1, a večeras u uzvratu sa 3-0 golovima Masourasa (34), Biela (45+1) i Retsosa (53).

Skupinu EL je izborio i Aris Limassol koji je sa čak 6-2 pobijedio Slovan iz Bratislave nakon što je u prvom susretu izgubio sa 1-2.

Junak susreta bio je trostruki strijelac Yannick Gomis, za goste je do 58. minute igrao Marko Tolić, a na vratima gostiju je stajao bivši golman Kanade i Crvene zvezde Milan Borjan.

Zrinjski nije uspio nadoknaditi gostujući poraz 1-2 od LASK-a.

Uzvrat u Mostaru je završio 1-1 i momčad koju vodi hrvatski stručnjak Krunoslav Rendulić nastavit će natjecanje u Konferencijskoj ligi.

Nemanja Bilbija je u 38. minuti zabio za 1-0, a za goste je izjednačio Branko Jovičić u 52. minuti.

Za Zrinjski su nastupila osmorica hrvatskih nogometaša. Dario Čanađija, Mario Tičinović, Marko Marić i Matej Senić su odigrali cijeli susret, Matija Malekinušić je igrao do 55. minute, Mario Ćuže i Antonio Ivančić do 80. minute, dok je Tomislav Kiš ušao u igru u 55. minuti.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streamng platformi Voyo.