ZNATE LI ŠTO JE SVE VEČERAS USPJELO HAALANDU? / Norveški wunderkind postavio je rekorde koji će se teško srušiti, ovo je stvarno nevjerojatno

Mladi Norvežanin s dva gola protiv Seville upisao se u povijest najelitnijeg europskog klupskog natjecanja

9.3.2021.
23:47

Dvadesetogodišnji norveški napadač Erling Braut Haaland odigrao je u utorak fenomenalnu utakmicu u osmini finala Lige prvaka.

ČUDESNI HAALAND SLOMIO SEVILLU I ODVEO BORUSSIJU U ČETVRTFINALE: /

Raktić ušao u završnici i asistirao za izjednačenje

Njegova Borussija odigrala je 2:2 sa Sevillom, sačuvala prednost iz prvog susreta i plaisrala se u četvrtfinale, a Haaland je postigao oba pogotka za svoju ekipu.

Prvi gol je postigao u u 35. minuti i njime se upisao u povijest Lige prvaka kao najmlađi nogometaš ikad koji je zabio u šest uzastopnih nastupa u tom natjecanju.

Drugi gol postigao je na samom početku drugog poluvremena.

Neobična situacija

Prvo je u 48. minuti zabio nakon lijepe akcije, no glavni sudac Cuneyt Cakir prvo je uz asistenciju VAR-a poništio pogodak Haalanda zbog prekršaja, da bi potom dosudio kazneni udarac za domaću momčad, zbog prekršaja na norveškom napadaču koji se dogodio dvije minute prije.

Bono je obranio Haalandov udarac s bijele točke i još jedan nakon što je Haaland prvi dotrčao do odbijene lopte. No, veselje Sevillinih igrača je kratko trajalo, jer je kazneni udarac ponovljen na intervenciju VAR-a. Naime, marokanski vratar je izašao s crte. U drugom pokušaju je Haaland bio precizan i došao do svog 20. pogotka u Ligi prvaka, a desetog u ovoj sezoni.

Nevjerojatni rekordi

Haaland se s dva gola protiv Seville upisao u povijest Lige prvaka i postavio nevjerojatne rekorde.

Uz to što je postao najmlađi nogometaš u povijesti koji je zabio u šest uzastopnih nastupa u Ligi prvaka, Haaland je postao nogometaš s najvećim brojem golova prije 21. rođendana, najmlađi igrač s 20 golova u Ligi prvaka, igrač kojem je trebalo najmanje utakmica za 20 golova, prvi igrač koji je postigao više od 10 golova u prve dvije sezone u Ligi prvaka i prvi igrač koji je postigao najmanje dva gola u četiri uzastopne utakmice u Ligi prvaka.