'POSLIJE SI PAMETNIJI' / Zločesti dečko austrijskog nogometa nakon pobjede Vatrenih: 'Može se reći da smo nezasluženo izgubili'

Austrija je porazom ispala iz najelitnije grupe Lige nacija

26.9.2022.
11:05

Hrvatski nogometni reprezentativci pobijedili su Austriju u Beču s 3-1 (1-1) u posljednjem, šestom kolu skupine 1 elitne Lige nacija, čime su ostali na prvom mjestu ljestvice te osigurali odlazak na Final Four ovog natjecanja.

ON JE NAŠE ČUDO /

Luka Modrić je u Beču ispisao povijest hrvatske nogometne reprezentacije, srušio je jedan od najimpresivnijih rekorda

S druge strane, Austrija je porazom ispala iz najelitnije grupe, a pred novinare je nakon susreta stao kapetan David Alaba: "Nakon svega ostaje jedan gorak okus jer smo u prvom dijelu napravili ono što je zapravo bio i cilj. Uspjeli smo se vratiti nakon 0:1 i u jednom trenutku imali priliku povesti, ali i postići i treći pogodak. Da bi dobio ovakvu momčad, moraš iskoristiti šanse koje imaš. Znali smo da takvu momčad ne možemo zaustaviti baš svih 90 minuta. - rekao je Modrićev suigrač David Alaba nakon susreta.

Bivši trener Uniteda Ralf Rangnick, ovako je vidio susret: "Mislim da smo odigrali jako dobru utakmicu 65 minuta. Imali smo dvije velike šanse pri rezultatu 1-1 i još jednu dobru preko Gregoritscha, gdje smo zapravo trebali povesti. Na kraju vrlo razočaravajući rezultat, samo dva puta nismo pazili na ‘drugu‘ vratnicu." rekao je Rangnick i nastavio:

'Poslije si uvijek pametniji'

"S jedne strane Posch je imao žuti karton, s druge strane htjeli smo unijeti svježu krv i promjenom osigurati da imamo dva igrača na oba krila, a i sami postati opasniji po gol. To je uspjelo s jednom šansom, ali nakon toga smo imali više praznina i nismo bili tako kompaktni u posljednjoj liniji kao prije. Gledajući unatrag, vjerojatno ne bih više tako postupio, ali poslije si uvijek pametniji - završio je otac gegenpresinga.

Ralf Rangnick

Za austrijskog napadača Marka Arnautovića, ovo je bio jubilej jer je postao igrač s najviše nastupa: "Da smo zabili dva pogotka u prvom poluvremenu, sve bi izgledalo sasvim drugačije. Učinkovitost se vjerojatno mora poboljšati, moramo zabijati više golova.

"Možda se sada kritiziraju napadači i ja ću to naravno prihvatiti. Stojim ispred čitave momčadi i uvijek ću ih braniti. Može se reći da smo nezasluženo izgubili", rekao je nakon susreta Marko Arnautović.