Švedska je u kvalifikacijama za SP na domaćem terenu pobijedila Farske Otoke 2:0 golovima Ibrahimovića koji je izveo novu pakost.

12.6.2013.
8:31

Neuvjerljivi Šveđani su se u Solni dosta mučili protiv selekcije koja još nije osvojila niti jedan bod u ovim kvalifikacijama, te im je trebalo više od 20 minuta za prvi udarac.

Ibrahimović je prvi gol na utakmici zabio u 35. minuti, a drugi iz penala u 82. minuti. U svom 90. nastupu za reprezentaciju stigao je do 41. gola.

No, slavni napadač mjesto u medijima nije zaradio samo pogocima, nego i događajem s kraja utakmice.

Dok je sudac utakmice braniču Farskih Otoka davao žuti karton, a njegov golman prilazio sucu, Ibrahimović ga je gađao loptom.

Kada ga je TV reporterka nakon utakmice pitala za objašnjenje ove situacije, Ibra je odgovorio da je to bilo "dodavanje bez gledanja".