DERBI KOLA / Žaper u 94. minuti spasio Osijek poraza na Rujevici: Rijeka nakon drame ostala bez supervažnih bodova

2.4.2023.
16:57
Nel Pavletic/PIXSELL

U derbi utakmici 27. kola HNL-a nije bilo pobjednika, na Rujevici su nogometaši Rijeke i Osijeka odigrali 1-1 (1-0) iako je Rijeka vodila sve do 94. minute.

'DINAMO? DRUGA GALASKJA ZA NAS' /

Leko nakon drame na Šubićevcu govorio o igraču Hajduka koji im je zabio golčinu: 'Bio bih sretniji da je on s nama...'

Pred gotovo kompletno ispunjenim tribinama i u odličnoj atmosferi Rijeka je vodila od 31. minute, kada je Matija Frigan pogodio s bijele točke pa sve do 94. minute. No, tada je Mihael Žaper glavom pogodio suparničku mrežu i postavio konačnih 1-1.

Burno je otvorena utakmica na Rujevici pa je tako već u trećoj minuti domaći igrač Niko Janković pogodio okvir vrata. Vrlo otvoreno se igralo s obje strane te su se nizale dobre prilike u oba šesnaesterca. Najbolju šansu potom je imao Osijek, ali je završnica Caktaša bila loša.

Rijeka je povela u 31. minuti, a s bijele točke je pogodio Matija Frigan. Svemu je prethodilo igranje rukom Žapera u svom šesnaestercu.

Šanse su se nastavile nizati i nakon prvog gola na utakmici, s tim da je i dalje opasnija bila Rijeka. Do kraja prvog dijela dvije odlične prilike za Rijeku je propustio Antonio Marin, dok je na drugoj strani zaprijetio Fiolić.

Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu imali su Osječani. Novu kvalitetnu loptu je u 52. minuti poslao Lovrić. Glavom je ubačaj dočekao Fiolić i pucao, a izjednačenje je spriječio Galešić koji je spretno loptu izbio na samoj vratarskoj liniji.

Sve je moglo biti zaključeno u 74. minuti kada se u idealnoj situaciji za svoj drugi pogodak našao Frigan. No, realizacija nije bila dobra te je Rijeka ostala na jednom pogotku prednosti.

U drugom poluvremenu konkretniji i bolji je bio Osijek, a pretposljednju šansu imao je Mierez u 87. minuti kada je naciljao kut suparničkih vrata, ali je sjajno reagirao Labrović. No, imao je Osijek snage za završni udar te je do boda došao u 94. minuti. Ubačenu loptu dočekao je Žaper, dotadašnji tragičar Osijeka te je glavom pogodio za veliki bod osječkog sastava.

Osijek je zadržao treće mjesto na ljestvici, kao i tri boda prednosti u odnosu na Rijeku.