ZA NJEGA VJEROJATNO NISTE ČULI, A TRENUTNO JE NAJBOLJI NAPADAČ LIGE: / Mladi Hrvat zabija nemilice, a HNL ga je lako odbacio

Odigrao je tek deset utakmica u Drugoj HNL i još šest utakmica u prvoj HNL i nakon toga je prodan Slaviji

29.6.2020.
14:59

Mladi hrvatski napadač Petar Musa postao je prvim strijelcem češke prve lige i to nakon što je ugradio dva pogotka u visoku 4:0 pobjedu svoje Slavije Prag protiv Jabloneca.

Musa je zabio prvi i treći pogodak za Slaviju i progurao se na prvo mjesto ljestvice strijelaca s ukupnih 13 golova. Imao je čak šansu i za treći gol na toj utakmici, ali je u 90. minuti promašio udarac s bijele točke.

Příbram, 27.5.2020, fotbal, Příbram - Slavia Praha, Petar Musa Sula,Image: 526805707, License: Rights-managed, Restrictions: Image must be credited: 'Michal Šula / MAFRA / Profimedia', Model Release: no

Musi su preostala još dva kola do kraja prvenstva i ima velike šanse završiti na prvom mjestu ljestvice strijelaca. Mladi Hrvat u prosjeku igra oko 50 minuta po utakmici, a zabija svakih 120 minuta. U Slaviju je došao prije tri godine iz zaprešićkog Intera, a ovi su ga posuđivali u Žižikov i Liberec, no od siječnja je opet u Slaviji i briljira.

Podsjetimo, Musa je prije Češke igrao u Interu iz Zaprešića, ali zapravo nikada nije dobio pravu priliku. Odigrao je tek deset utakmica u Drugoj HNL i još šest utakmica u prvoj HNL i nakon toga je prodan Slaviji. Skupio je i dva nastupa za U-21 reprezentaciju, ali nije uspio zabiti, no tko zna što mu budućnost nosi...