VRLO LOŠ TRETMAN HRVATA U BUNDESLIGI: / Što će Dalić reći kada vidi nastupe svojih mezimaca

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo igrao je za Wolfsburg svega osam minuta

17.8.2019.
18:10
Profimedia, AFP

Nije to bilo baš najbolje otvaranje za hrvatske nogometaše u Bundesligi. Nakon što je Niko Kovač u petak remizirao s Herthom i to bez Ivana Perišića koji odrađuje suspenziju još iz Intera, hrvatski reprezentativac Josip Brekalo igrao je za Wolfsburg svega osam minuta, od 82. minute u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Koelna u susretu 1. kola njemačkog prvenstva.

Wolfsburg je poveo 2-0 golovima Arnolda (16) i Weghorsta (60), da bi na konačnih 2-1 smanjio Terodde (90+1), a Brekalo, koji je trenutno jedan od važnijih igrača u reprezentaciji, je gotovo cijeli susret ispratio s klupe. Međutim, nije bio jedini.

Leverkusen's German defender Lars Bender and Wolfsburg's Croatian midfielder Josip Brekalo vie for the ball during the German first division Bundesliga football match VfL Wolfsburg vs Bayer Leverkusen in Wolfsburg, northern Germany, on March 3, 2018. / AFP PHOTO / dpa / Peter Steffen / Germany OUT / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050

Jedvaj nije ni igrao

Tin Jedvaj je također s klupe za pričuve odgledao 3-2 (2-2) pobjedu Bayera u Leverkusenu protiv Paderborna. Bayer je u prvom poluvremenu dva puta vodio preko Baileya (10) i Havertza (19), no novi se prvoligaš uspijevao vratiti golovima Michela (15) i Mambe (25), a u drugom je poluvremenu Bayer i treći put stigao do prednosti zahvaljujući Vollandu (69) i toga puta prednost uspio i sačuvati. Jedvaj, koji polivalentnošću u obrani kod Dalića igra gotovo sve, na kraju nije ni metra istrčao u prvoj utakmici svog kluba. Bit će zanimljivo vidjeti kako će Dalić reagirati na činjenicu da mu udarne snage ne igraju u klubovima...

15.11.2018., stadion Maksimir, Zagreb - UEFA Liga nacija, Liga A, skupina 4, 3. kolo, Hrvatska - Spanjolska. Tin Jedvaj za 2:1. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Spomenimo još i ostale utakmice. Prošlosezonski doprvak Borussia iz Dortmunda u novu je sezonu krenuo uvjerljivom 5-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Augsburga. Gosti su poveli golom Niederlechnera (1), ali Paco Alcacer (3) je vrlo brzo poravnao da bi u nastavku domaći postigli četiri gola, u strijelce su se upisali Sancho (51), Reus (57), Alcacer (59) i Brandt (82).