Dobra forma /

Vikend naših u inozemstvu: Josip Brekalo najbolji, a iza njega veteran Vatrenih i tri neočekivana mlada junaka

Josip Brekalo je odigrao sjajnu utakmicu za Torino, a u porazu protiv Venezije bio je i strijelac

14.2.2022.
19:00
AP Images

Hrvatski nogometaši su bili aktivni diljem Europe proteklog vikenda. Nastupali su u ligama petice, ali i u onim natjecanjima koja nisu pod povećalom hrvatske nogometne javnosti. Glavne vedete reprezentacije su nastupale za svoje klubove s promjenjivim uspjehom. Luka Modrić odigrao je posljednjih 10-ak minuta u remiju Real Madrida u dvoboju protiv Villareala, a sličnu minutažu je dobio i Nikola Vlašić u ogledu West Hama i Leicestera koji je završio 2:2.

Povratak kući /

Legendarni Darijo Srna postao igrač hrvatskog trećeligaša, prvi nastup se očekuje već u petak

Solidne su partije odigrali Ivan Perišić i Marcelo Brozović za svoj Inter protiv Napolija u dvoboju koji je također završio bez pobjednika 1:1, a Andrej Kramarić je bio solidan u porazu Hoffenheima protiv Mainza 2:0.

S druge je pak strane Josip Brekalo odigrao fantastičnu utakmicu za Torino i usprkos porazu od Venezije od 2:1 je zaradio najvišu ocjenu na susretu. SofaScore mu je dodijelio iznimno visokih 8.3. Brekalo je zabio pogodak, a u oko upada činjenica da je s čak pet ključnih dodavanja u susretu bio najbolji igrač na terenu.

Dolček za minutu do gola u debiju

Osim njega dobar vikend su imali i preostali igrači na SofaScoreovoj listi petorice najboljih – Petar Musa, Kristjan Matošević, Ivan Rakitić i Ivan Dolček.

Musa je za Boavistu u ogledu protiv Portimonensea zabio za bod svoje ekipe na gostovanju, a to mu je već treće kolo za redom da se upisuje u strijelce. Vratar Kristjan Matošević je uspio sačuvati mrežu svoje Cosenza na gostovanju kod Vicenze, a Dolček je bio strijelac u svome debiju za portugalski Famalicao u koji je otišao na posudbu iz Hajduka.

Dolčeku je trebala samo jedna minuta od kad je ušao u igru da poentiran za novi klub. Ivan Rakitić je odigrao odličnu utakmicu za pobjedu Seville protiv Elchea iako nije bio strijelac ili asistent.