12.10.2011.
12:36

Obrambeni nogometaš Athletic Bilbaoa Fernando Amorebieta, je postao heroj nacije nakon što je njegov pogodak u 61. minuti utakmice donio prvu pobjedu u povijesti reprezentacije Venezuele nad Argentinom.

Lionel Messi, Gonzalo Higuain i Pablo Zabaleta nikako nisu uspijevali probiti vratara Venezuele Rennyja Vegu na samom otvaranju utakmice, a nakon toga frustracija Argentinaca rasla je iz minute u minutu.

Nogometaši Venezuele koncentrirali su se samo na kontranapade znajući da nemaju previše izgleda u otvorenoj igri protiv tehnički, ali i fizički, puno bolje Argentine. To im se isplatilo u 61. minuti nakon jednog kornera. Na ubaćenu loptu u kazneni prostor najbolje je reagirao Amorebieta koji je glavom pospremio loptu u mrežu gostiju.

Do kraja utakmice Messi i društvo nisu više uspjeli opasnije zaprijetiti vratima Venezuele, koja je ostvarila prvu pobjedu u povijesti nad Argentinom..

U preostalim susretima igranim u noći sa utorka na srijedu, Paragvaj je uspio pogotkom Ortiza u posljednjoj minuti utakmice otkinuti bod aktualnim prvacima Copa America, koji su poveli preko Forlana u 67. minuti susreta.

Kolumbija je kao gost slavila protiv Bolivije s 2-1, a pogodak za pobjedu postigao je napadač Atletico Madrida Falcao, također u 90. minuti susreta. Najuvjerljivi je bio Čile koji je na svom stadionu s 4-2 bio bolji od Perua.