Nogometaši Varaždina su pobjedom 3:1 u uzvratnoj utakmici protiv Iskre-Stal ostvarili plasman u 3. pretkolo Europske lige gdje ih čeka Dinamo iz Bukurešta.

21.7.2011.
23:06

Varaždinci su u prvoj utakmici u Moldaviji odigrali 1:1, a već nakon početnih minuta uzvrata vidjelo se da domaćin neće imati prevelikih problema s protivnikom.

Davor Vugrinec je već u 14. minuti donio vodstvo prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca s 25 metara, a gostujući vratar tek je pogledom ispratio loptu. Samo četiri minute se čekalo na novi pogodak Varaždinaca nakon što Glavica nije imao problema sa Sačerovim ubačajem kojeg je glavom spremio u mrežu.

I kad se činilo da će Varaždinci zadovoljni na odmor, obrana domaćina zaboravila je na Novicova koji je smanjio zaostatak na 2:1. Ipak, sudbinu gostiju svojim drugim pogotkom zapečatio je raspoloženi Vugrinec u 70. minuti.

Varaždin će u 3. pretkolu Europske lige igrati protiv Dinama iz Bukurešta. Prva utakmica igra se 28. srpnja u Bukureštu, a uzvrat je 4. kolovoza u Varaždinu.