U nedjeljnoj utakmici 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Brest i Lyon podijelili su bodove odigravši 1:1. U subotu je St.

3.3.2013.
16:58

Lyon je tako propustio iskoristiti subotnji kiks i poraz PSG-a na gostovanju kod Reimsa (1:0) i izjednačiti se s pariškim sastavom na vrhu ligaške ljestvice.

Oba gola na susretu zabili su igrači Bresta. U 8. minuti Kamel Chafni je zabio dalekometnim udarcem za 1:0 vodstvo Bresta, da bi u 53. autogolom stvari na početak vratio Tripy Makonda. Tri posljednja ogleda ovih dvaju sastava u Bretanji završila su identičnim rezultatom 1:1.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Lyon koji sada za vodećim PSG-om zaostaje dva boda.

A u subotnjoj utakmici u kojoj je St. Etienne pobijedio Nicu s 4:0, dogodilo se stravičan lom noge koji neodoljivo podsjeća na onaj start Martina Taylora na Eduardu da Silvi.

Naime, vezni igrač gostiju Valentin Eysseric brutalno se startao na Jeremyja Clementa i slomio mu nogu. Sucu nije preostalo ništa nego da mu pokaže prijevremeni put u svlačionicu.