Ove su subote na Otoku igrale utakmice 3. kola FA Cupa, a najuvjerljiviji je bio Chelsea koji je u prvoligaškom ogledu pobijedio kod Southamptona s čak 5:1.

5.1.2013.
18:43

Domaćinu ništa nije pomoglo niti to što je poveo u 22. minuti preko Rodrigueza. Odgovor Chelseaja je bio gromovit, a najbolji pojedinac susreta bio je Dembe Ba, igrač koji je u svom debiju za Bluese zabio dva pogotka.

Osim dva gola Ba, a po jedan su za klub iz Londona zabili još Moses, Ivanović i Lampard.

Recimo nadalje da se Aston Villa spasila novog šoka i ipak je pred svojim navijačima pobijedila Ipswich 2:1 iako je gubila 1:0. Bent je u 46. izjednačio na 1:1, a pobjedu je sastavu iz Birminghama donio Weimann u 83. minuti.

Uvjerljiv je bio Tottenham koji je uz tri gola u prvom dijelu (dva Dempsey i jedan Bale) s 3:0 svladao Coventry.

Istim je rezultatom prvak Manchester City bio bolji od Watforda, a sjajan je pogodak iz slobodnog udarca zabio Carlos Tevez.

Brighton - Newcastle 2-0 (Orlandi 33, Hoskins 87)

Aston Villa - Ipswich 2-1 (Bent 46, Weimann 83 / Chopra 31)

Bolton - Sunderland 2-2 (Lee 12, Sordell 48 / Wickham 62, Gardner 75)

Crawley - Reading 1-3 (Adams 1 / Fondre 13, 49, Hunt 44)

Crystal Palace - Stoke 0-0

Fulham - Blackpool 1-1 (Karagounis 80 / Sylvestre 60)

Manchester City - Watford 3-0 (Tevez 25, Barry 44, Lopes 90)

Queens Park Rangers - West Bromwich 1-1 (Dyer 90 / Long 79)

Peterborough - Norwich 0-3 (Bennett 30, Jackson 41, Snodgrass70)

Southampton - Chelsea 1-5 (Rodriguez 22 / Ba 35, 61, Moses 45, Ivanović 52, Lampard 83-11m)

Tottenham - Coventry 3-0 (Dempsey 14, 37, Bale 33)

Wigan - Bournemouth 1-1 (Gomez 70-11m / O'Kane 41)