Veliki derbi ukrajinskog nogometa, u kojem su nastupila čak tri Hrvata - Euardo, Darijo Srna i Ognjen Vukojević - završio je pregrštom grubih startova i bez ijednog pogotka.

25.9.2011.
0:31

Najveći nogometni rivali u Ukrajini sastali su se u prvom ovosezonskom dvoboju nakon Dinamove 3:1 pobjede u Superkupu igranom u srpnju.

Na travnjak su od prve minute istrčala sva trojica hrvatskih reprezentativaca, a završio ga nije jedino Eduardo, kojeg je u 58. minuti zamijenio Douglas Costa.

Ukupno je sudac Viktor Švecov igračima obiju momčadi pokazao deset žutih kartona, a u njegovu knjižicu su zapisani i naši igrači. Ognjen Vukojević zaradio je žuti karton u 30. minuti, a Darijo Srna u 77. Nogometaši Dnjipra izgubili su na gostovanju kod Metalista u Harkivu 1:0 primivši pogodak s igračem manje u 87. minuti. Nikola Kalinić igrao je do 69. minute kada ga je trener Juande Ramos, nakon isključenja stopera Mandžjuka, zamijenio Ivanom Strinićem. Ukrajinska Premierliga, 11. kolo: Vorskla – Volin 3-1 Metalist H. - Dnjipro 1-0 Dinamo K. - Šahtar 0-0 Redoslijed: 1. Šahtar 27, 2. Dinamo K. 27,. 3. Metalist H. 25, 4. Vorskla 17, 5. Krivij Rig 16... 9. Dnjipro 12...