Nogometaši Tottenhama došli su do pete ovosezonske prvenstvene pobjede u osmoj utakmici nadigravši na gostovanju Blackburn Roverse 2:1 u pretposljednjem dvoboju devetog kola.

23.10.2011.
20:34

Rafael van der Vaart je pogocima u 15. i 53. minuti dvaput dovodio goste u vodstvo. Zabio je svoj četvrti i peti premierligaški pogodak ove sezone. Za domaću je momčad 23-godišnji argentinski veznjak Mauro Formica uspio izjednačiti samo jednom, u 28. minuti.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odradio je vrlo dobro svih 90 minuta u pobjedničkoj momčadi. Ugrožavao je gol domaćeg vratara Paula Robinsona, nekad baš Tottenhamova čuvara mreže, trima dobrim udarcima izvan 16-erca: u 35., 53. i 67. minuti, kada je lijepo pucao lijevom nogom iskosa s lijeve strane. Sva je tri puta njegove nedovoljno precizne i jake udarce Robinson skidao.

Momčad Harryja Redknappa svih je pet ovosezonskih pobjeda skupila u šest posljednjih kola upisavši pritom još i remi kod Newcastlea prošlog vikenda. Blackburn je izgubio šesti put. Imaju igrači Stevea Keana samo jednu pobjedu ove sezone i na pretposljednjem su mjestu ljestvice.

Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka nisu bili u kadru igrača koji su konkurirali za utakmicu.