Pogledajte kako je Real zakljucio sezonu u Spanjolskoj

U posljednjem prvenstvenom susretu ove sezone Real Madrid na Santiago Bernabeuu slomio je otpor Espanyola u drugom poluvremenu i upisao je pobjedu 3:1.

17.5.2014.
18:13

Manje zanimljiv danasnji dvoboj klubova iz Madrida i Barcelone odigran je kao svojevrsna predigra dramaticnoj zavrsnici i borbi izmedu Barcelone i Atletica za naslov prvaka.

Real Madrid ugostio je na Santiago Bernabeuu Espanyol i upisao je pobjedu 3:1 cime je tradicija nastavljena i Real je 18. put zaredom ostao neporazen na domacem terenu od Espanyola.

Domacin je lomio otpor Espanyola do 64. minute kada je Gareth Bale napokon pogodio mrezu Casille i doveo Real Madrid u vodstvo. Dogodilo se to svega minutu nakon ulaska Luke Modrica u igru umjesto Samija Khedire, a Baleu je asistirao Karim Benzema.

Benzema je vrlo brzo morao napustiti igru zbog ozljede sto je razlog za zabrinutost Carla Ancelottija, zamijenio ga je Alvaro Morata koji u 86. i 91. minuti postize dva pogotka i odvodi Real do pobjede.

Espanyol se nakratko vratio u utakmicu kada je u 90. minuti Pizzi smanjio na 2:1, no Morata je odmah odgovorio na drugoj strani.

Primera, 38. kolo:

Barcelona – Atletico Madrid 1-1 (Sanchez 33 / Godin 49)

20. Real Betis 37 6 7 24 35-76 -41 25

Nakon sto je sudac odsvirao kraj susreta krenulo je nevideno slavlje madridskih nogometasa.

"Nevjerojatno. Nemoguce je opisati ovaj osjecaj. Hvala igracima. Sto lezi iza ovog uspjeha? Naporan rad. Jedva se cekam vratiti u Madrid koji ce biti obojan u crveno-bijele boje", rekao je Simeone.

"Borili smo se cijele godine. Nogomet je u konacnici pobijedio", rekao je strijelac „pobjednickog pogotka" Godin.

Razocaranje Barcelonini igraci nisu krili, no pravi je gospodin u porazu ostao Andres Iniesta.

"Atletico je zasluzio naslov. Cestitam im."