Nakon što su u prvom dvoboju Real i Lyon odigrali 1:1, nogometaši Kraljevskog kluba su u uzvratu slavili s uvjerljivih 3:0 i izborili plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

16.3.2011.
22:10

Madrid. Stadion Santiago Bernabeu. Sudac: Damir Skomina (Slovenija). Prva utakmica: Lyon - Real Madrid (1:1).

Strijelci: 1:0 - Marcelo (37), 2:0 - Marcelo (66), 3:0 - Di Maria (76).

REAL MADRID (4-2-3-1): Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Di Maria (Granero, 78), Özil, Ronaldo (Adebayor, 74) - Benzema (L. Diarra, 84).

LYON (4-1-4-1): Lloris - Reveillere, Cris, Lovren, Cissokho - Toulalan - Gourcuff (Pied, 69), Kallstrom, Briand (Gomis, 46), Delgado (Pjanić, 80)- Lisandro. Unatoč najava kako su u Madrid došli po dobar rezultat koji bi im omogućio prolaz u četvrtfinale, nogometaši Lyona parirali su Madriđanima svega prvih pola sata dvoboja. Sve ostalo bilo je na strani domaćina koji su ponajviše zahvaljujući Ronaldu i Marcelu osigurali prednost nakon prvih 45 minuta uzvratnog dvoboja.

Bila je to sjajna portugalsko-brazilska kombinacija koju je Marcelo u 37. minuti pretvorio u vodstvo Reala.

U prethodnom dijelu utakmice nismo vidjeli previše dobrog nogometa i izrazitih prilika. Treba možda tek izdvojiti pokušaj Delgada koji je u 21. minuti tukao s ruba 16-erca, no Casillas je udarac odbio u korner.

U drugom poluvremenu gledali smo puno raspoloženiji Real, te vrlo lošu igru gostiju, posebno u obrani, koja je na trenutke djelovala potpuno izgubljeno. Takva jedna loša reakcija u 66. minuti kumovala je drugom pogotku Španjolaca.

Reveillere je izgubio loptu, a Marcelo je uposlio Benzemu koji nije imao milosti prema svom bivšem klubu. Bio je to šesti pogodak Francuza u Ligi prvaka. U toj akciji nije se proslavio ni naš Dejan Lovren.

'Točku na i' postavio je Di Maria u 77. minuti, nakon što je pobjegao protivničkoj obrani i rutinirano pogodio pokraj nemoćnog Llorisa.

Ukupnom pobjedom od 4:1 Real je tako prvi put nakon šest godina izborio plasman u četvrtfinale, a ujedno se i osvetio Lyonu za prošlogodišnje ispadanje u istoj fazi natjecanja. London. Stamford Bridge. Sudac: Svein Oddvar Moen (Norveška). Prva utakmica: Kopenhagen - Chelsea 0:2

CHELSEA: P. Cech - Bosingwa, Ivanovic, Terry, A. Cole - Ramires, Mikel (Essien, 86), Lampard - Zhirkov (Malouda, 77) - Anelka (Torres, 70), Drogba.

FC KOPENHAGEN: Wiland - Wendt, Jorgensen, Mikael Antonsson, Bengtsson (Zohore, 63) - Bolanos (T. Kristensen, 90+2), Claudemir, Kvist, Vingaard (Santín, 76) - N'Doye, Grönkjaer. Iako su cijelu utakmicu napadali i uputili više od 20 udaraca prema vratima Danaca, nogometaši Chelseaja nisu uspjeli do pobjede pred svojim navijačima. Igrač utakmice bio je vratar Kopenhagena Johan Wiland.

No, unatoč 'nuli' u uzvratu Otočani su prošli dalje zahvaljujući pobjedi od 2:0 iz prvog dvoboja.

Ništa se zanimljivog nije dogododilo u posljednjim minutama i Real je mirno priveo utakmicu kraja, te pobjedom od 3:0 izborio prolaz među najboljih osam momčadi Europe. Chelsea i Kopenhagen odigrali su dvoboj bez pogodaka. Otočani su u 90 minuta uputili više od 20 udaraca prema vratima Danaca, ali nisu uspjeli zabiti. Bluesi su unatoč 'nuli' prošli u četvrtfinale zahvaljujući 2:0 pobjedi u prvom susretu. 84' - Lovren je pogodio vlastitu mrežu, no srećom po njega, suci su trenutak ranije označili zaleđe. Posljednja izmjena na utakmici - u igri je L. Diarra umjesto Benzeme.

80' - Pjanić ulazi umjesto Delgada, dok je kod Reala minutu ranije u igru ušao Granero umjesto strijelca trećeg pogotka Di Marije.

76' - GOL za Real! Još jedna sjajna akcija Reala. Duga lopta na Özila koji glavom spušta do Di Marije - a ovaj lakoćom zabija za 3:0 i prolaz u četvrtfinale.

74' - prva promjena kod domaćina. Ušao je Adebayor umjesto Ronalda.

69' - mogao je Benzema zabiti i treći gol, no loše je tukao s ruba šesnaesterca. U međuvremenu su gosti napravili izmjenu - Pied je ušao umjesto Gourcuffa.

66' - GOL za Real!Marcelo je dugom loptom uposlio Benzemu koji opet zabija svom bivšem klubu. Loše se u obrani gostiju reagirali Reveillere i Lovren.

64' - Benzema je pao u 16-ercu nakon kontakta s Reveillereom, no slovenski sudac nije pokazao na bijelu točku.

57' - pokušaj Ronalda, no udarac Portugalca nije išao u okvir gola.

54' - Cissokho je požutio zbog prekršaja na Ramosu.

52' - odlično su kombinirali Benzema i Özil, izbacili kompletnu gostujuću obranu, no pokušaj Nijemca Francuzi su ipak sretno odbili u korner.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

47' - prva prijetnja Reala u nastavku, no pokušaj Benzeme gosti su odbili u korner.

46' - počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena kod Lyona - Gomis je ušao umjesto Brianda.

Iako se nakon poluvremena nalaze u rezultatskom minusu, Francuze se ne smije još otpisati. Nogometaši Lyona triput su dosad gostovali u Madridu i svaki put ostali neporaženi.

PRVO POLUVRIJEMEKraj prvog poluvremena! Real Madrid ima vodstvo i prolaz u četvrtfinale 'u džepu' nakon što je Marcelo zabio u 37. minuti. Lavovima je preostalo još 45 minuta nade. Kraj prvog poluvremena u Londonu. Još uvijek nema pogodaka iako domaćini stalno prijete vrataru Danaca. 41' - Benzema je bio u dobroj prilici, no Lloris je zaustavio njegov udarac.

38' - prvi karton kod gostiju zaradio je Gourcuff.

37' - GOL za Real! Sjajna akcija Madriđana - Marcelo je s Ronaldom odigrao dupli pas, a Brazilac se zatim sjurio u šesnaesterac, izbacio dvojicu braniča Lyona i zabio pored nemoćnog Llorisa - 1:0!

30' - Carvalho je zbog prekršaja zaradio drugu opomenu u sastavu domaćina.

27' - Real je zaprijetio iz kontre, no udarac Ronalda iskosa s ruba 16-erca paradom je zaustavio Lloris.

25' - Lyon je posljednjih nekoliko minuta potisnuo domaćine u svoj šesnaesterac.

21' - sjajna akcija gostiju. Cissokho je dobro probio u šesnaesterac, dao odličnu povratnu loptu za Delgada koji cilja s ruba šesnaesterca, no Casillas je krajnjim naporom odbio u korner.

18' - nakon ubačaja iz prekida Ronaldo je tukao glavom s desetak metara, no Lloris je opet bio na pravom mjestu. Domaćini bolji i opasniji na početku dvoboja.

9' - prvi žuti karton na utakmici zaradio je Pepe.

6' - prva prilika za goste, no pokušaj Delgada blokiran je na vrijeme od strane obrane Madriđana.

4' - novi nalet domaćina. Prvo je Lloris spasio hrabrim izlaskom sa svojih vrata, da bi potom vratar Francuza zaustavio i udarac Marcela.

3' - prva prilika za Madriđane, no udarac Ronalda iz slobodnjaka završio je daleko od francuskih vrata.

1' - počela je utakmica u Madridu. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren je od prve minute u sastavu gostiju. U isto vrijeme započeo je i dvoboj u Londonu gdje se sastaju Chelsea i Kopnehagen. Uoči početka susreta minutom šutnje odana je počast žrtvama katastrofe u Japanu.

NAJAVA Iako Jose Mourinho u posljednje vrijeme muku muči s ozljedama svojih igrača, dobra vijest za Madriđane jest da se Cristiano Ronaldo ipak oporavio i trebao bi od prve minute istračati protiv Lyona. No, za dvoboj s Francuzima zato neće konkurirati Pedro Leon, Fernando Gago, Gonzalo Higuaín i Kaka.

U prvom dvoboju ovih dviju momčadi bilo je 1:1, tako da i 'nula' odgovara Španjolcima za prolaz. No, ne treba zaboraviti da su i lani Lyonu davali male šanse za prolaz pa su Lavovi napravili senzaciju i nakon 180 minuta velike bitke izborili prolaz s 2:1.

"Jednostavno, moramo zabiti gol! Neće nam biti lako, Real je momčad koja zna i voli igrati, ali imamo i mi aduta, a vidjeli smo i njihove slabe strane. Bit će to 'vesela' utakmica", izjavio je Dejan Lovren, koji bi i večeras od prve minute trebao braniti boje francuskog kluba.

...no, Gomis je do kraja utakmice poravnao na 1:1

U drugom dvoboju večeri sastaju se Chelsea i Kopenhagen, a Otočani imaju prednost od 2:0 iz prvog dvoboja.