Nogometaši Hrvatske upisali su i drugi poraz na Svjetskom prvenstvu do 20 godina koje se igra u Kolumbiji. Nakon poraza 0:2 od Saudijske Arabije, ovoga nas je puta još teže porazila Nigerija.

4.8.2011.
11:27

Hrvatska je na poluvremenu gubila 2:1, da bi u nastavku doživjela potpuni debakl. Pogocima Kayode u 25. i Suswana u 30. minuti Nigerija je povela 2:0, da bi tri minute prije završetka poluvremena Andrej Kramarić smanjio na 1:2.

U drugom poluvremenu Nigerija preko Muse povećava vodstvo na 3:1, a pogotkom Igora Lendrića u 66. minuti još uvijek držimo priključak (2:3). Minutu nakon našeg pogotka u igru ulazi Nwofor, koji samo za četiri minute (69 i 73) postiže dva pogotka.

Zanimljivo je da je Nigerija imala čak 20 udaraca prema našim vratima (12 u okvir), a naši samo tri. Od dva udarca u okvir postigli smo dva pogotka. Ovom pobjedom Nigerija se plasirala u osminu finala, baš kao i Saudijska Arabija, koja je pobijedila Gvatemalu 6:0.

Unatoč katastrofalnom dojmu, bez obzira na dva poraza, naši nogometaši još uvijek mogu do osmine finala. Naime, uvjerljiva pobjeda protiv slabe Gvatemale mogla bi biti dovoljna da budemo među četiri najbolje trećeplasirane momčadi. Naravno, uz našu pobjedu morali bi nam se poklopiti i neki drugi rezultati u preostalih pet skupina. Posljednju utakmicu u skupini igramo 6. kolovoza.

Hrvatska je igrala u sljedećem sastavu: Delač, Glavica (od 65. Mlinar), Glumac, Kelić, Punčec, Ademi (od 74. Andrijašević), Tičinović, Blažević (od 81. Ozobić), Pamić, Lendrić i Kramarić.