Utakmicama u skupinama E, F, G i H kompletirano je treće kolo Lige prvaka. Najuvjerljiviji je bio Chelsea, koji je na Stamford Bridgeu sa 5:0 pobijedio Genk.

20.10.2011.
0:42

Chelsea - Genk 5:0 (Meireles 8', Torres 11', 27', Ivanović 42', Kalou 72') Leverkusen - Valencia 2:1 (Schurrle 53', Sam 56'/Jonas 25')

Redoslijed: 1. Chelsea 7, 2. Bayer 6, 3. Valencia 2, 4. Genk 1 Chelsea je na Stamford Bridgeu dočekao Genk i sve riješio već u prvih 45 minuta. Naime, tada je već na semaforu bilo 4:0 za domaćine. Seriju je u 8. minuti otvorio Raul Meireles, a samo tri minute kasnije nakon asistencije Lamparda na 2:0 je povisio Torres.

Španjolac je zabio i treći pogodak momčadi iz Londona. Dogodilo se u to u 27. minuti, a Torres je zabio glavom nakon asistencije Meirelesa. Odličnu igru Chelseaja u prvom dijelu je golom u 42. minuti okrunio Branislav Ivanović.

szólj hozzá: Ch2-0Ge

Uvjerljivu pobjedu igrača Andre Villas Boasa u 72. minuti potvrdio je Salomon Kalou.

szólj hozzá: Ch3-0Ge

U drugoj utakmici skupini E Leverkusen je u nastavku uspio preokrenuti vodstvo Valencije i slaviti 2:1. Španjolci su vodili od 25. minute, kada je nakon asistencije Soldada pogodio Jones. Ipak, u razmaku od samo četiri minute u nastavku Apotekari su došli do tri boda. Schurrle je u 53. minuti zabio za 1:1, a pobjedu je u 56. donio Sam.

Marseille - Arsenal 0:1 (Ramsey 90') Olympiakos - Dortmund 3:1 (Holebas 8', Djebbour 40', Modesto 78'/Lewandowski 26')

Redoslijed: 1. Arsenal 7, 2. Marseille 4 , 3. Olympiakos 3, 4. Dortmund 1 Arsenal je uspio slaviti na Velodromeu sa 1:0. Obrana Marseilla izdržala je 270 minuta u Ligi prvaka bez primljenog pogotka, ali u sudačkoj nadoknadi Ramsey je pogodio za Topnike i donio veliko slavlje gostima.

Olympiakos je u Pireju pobijedio Dortmund 3:1 i gurnuo ih na posljednje mjesto u skupini. Domaćini su poveli preko Holebasa u 8. minuti, međutim u 26. minuti gosti su se vratili. Nakon asistencije Götzea zabio je Lewandowski.

Novo veselje grčkim navijačima donio je Djebbour u 40. minuti, zabivši za 2:1. Pobjedu je u nastavku potvrdio Modesto. Pogodio je 78. minuti na asistenciju Ibagaze. Perišić je za goste odigrao svih 90 minuta.

Porto - APOEL 1:1 (Hulk 13'/Almeida 19') Šahtar - Zenit 2:2 (Willian 15', Adriano 45'/Širokov 33', Fajzulin 60')

Redoslijed: 1.APOEL 5, 2. Zenit 4, 3. Porto 4, 4. Šahtar 2 Odličnu utakmicu na Dornbass Areni odigrali su Šahtar i Zenit, međutim na kraju su se morali zadovoljiti podjelom bodova (2:2). Gosti su već u 9. minuti imali priliku za vodstvo, ali udarac Širokova obranio je Rybka. To im se brzo osvetilo.

U 15. minuti Jadson je lijepo pronašao Williana, a on je pogodio za 1:0. Ipak, nije trebalo dugo čekati na odgovor Rusa. U 33. minuti Širokov je uspio napokon zabiti i izjednačiti na 1:1. U samoj završnici prvog dijela Šahtar je opet poveo, asistenciju Rata iskoristio je Adriano.

Do tri boda domaćini ipak nisu došli jer je Zenit u 60. minuti preko Fayzulina došao do boda. Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za domaćina, dok je Dudu cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Ciparski APOEL nastavio je s dobrim igrama, ovog puta na gostovanju kod Porta odigrali su 1:1. Počelo je po očekivanjima, Hulk je u 13. minuti iz slobodnog udarca donio vodstvo Portugalcima. Međutim njihovo slavlje trajalo je samo šest minuta. U 19. minuti za APOEL je zabio Almeida.

Barcelona - Plzen 2:0 (Iniesta 10', Villa 82') Milan - Bate 2:0 (Ibrahimović 33', Boateng 70')

Redoslijed: 1. Milan 7, 2. Barcelona 7, 3. Bate 1, Plzen 1 Barcelona je rezultatski neuvjerljivo na Nou Campu pobijedila češki Plzen sa 2:0. Za Katalonce nije moglo bolje početi, već u 10. minuti zabio je Iniesta. Za pogodak mu je asistirao Messi.

Igrači Pepa Guardiole bili su dominantni, ali na novi pogodak čekali su do 82. minute, kada je gostujućeg vratara matirao David Villa.

U drugoj utakmici skupine H Milan je kao domaćin pobijedio BATE Borisov sa 2:0. Talijani su poveli u 33. minuti preko Ibrahimovića, a pobjedu je u 70. minuti potvrdio Boateng.