Nogometna reprezentacija Švedske savladala je Iran u prijateljskoj utakmici u Stockholmu s uvjerljivih 3:1. Junak susreta bio je, očekivano, Zlatan Ibrahimović.

31.3.2015.
22:05

U 11. minuti slavni napadač PSG-a zabio je glavom s ruba peterca, a deset minuta kasnije lijepo je poslužio Marcusa Berga u tom trenutku za vodstvo 2:0.

Nadu Irancima vratio je Javad Nekounam golom iz jedanaesterca u 24. minuti, ali Ola Toivonen postavio je točku na i u 89. minuti.

Podsjećamo, prije par dana švedska reprezentacija slavila je u gostima kod Moldavije s 2:0 u sklopu eurokvalifikacija, a oba je gola za Šveđane tada zabio upravo Ibrahimović.

Nizozemska - Španjolska 2-0 (Stefan de Vrij 13, Davy Klaassen 16)

Austrija - BiH 1-1 (Janko 34/ Hajrović 48)

Portugal - Zelenortski otoci 0:2 (Fortes 38, Gege 43)

Švedska - Iran 3-1 (Zlatan Ibrahimović 11, Marcus Berg 21, Ola Toivonen 89/Javad Nekounam 24pen)

Estonija - Island 1-1 (Vasiljev 55/Gislason 9)

Švicarska - USA 1-1 (Stocker 80/Shea 45)

Rusija - Kazahstan 0-0

Ukrajina - Latvija 1-1 (Jarmolenko 35/Maksimenko 90+2)

Luksemburg - Turska 1-2 (Mario Mutsch 30/ Mevlut Erdinc 4, Hakan Calhanoglu 87)