U noći s nedjelje na ponedjeljak kompletirano je 30. kolo brazilske Serie A nogometne lige u kojoj je vodeći trojac prošao neokrznut.

17.10.2011.
14:34

Desetoplasirani Atletico GO s 3:0 je pregazio šestoplasirani Sao Paulo, ali treba reći da gosti u ovoj utakmici zaista nisu imali sreće. Uz brojne prilike koje nisu iskoristili ističe se situacija kada su četiri puta s nekoliko metara pogađali vratnice. Bila je to njihova šesta utakmica bez pobjede u nizu, pa je trener Adilson Batista odmah u svlačionici nakon utakmice dobio otkaz.

Unatoč tom katastrofalnom nizu, Sao Paulo se i dalje nalazi u igri za naslov prvaka sa samo šest bodova manje od vodećeg dvojca Corinthiansa i Vasco da Game.

Vodeća momčad brazilskog prvenstva, Corinthians, slavila je na gostovanju kod Cruzeira s 1:0, a jedini pogodak postigao je Paulinho u 66. minuti susreta.

S ta tri boda Corinthians je sačuvao vodeću poziciju na ljestvici koju dijeli, s istim brojem bodova, ali boljom gol razlikom, sa Vascom da Gamom koja je s 2:0 bila bolja od Atletico Mineira.

Utakmicu su domaćini riješili do 20. minute kada su Elton i Fagner zabili za, pokazalo se, konačnih 2:0. Treća momčad ljestvice Botafogo, koja ima utakmicu i dva boda manje od vodećeg dvojca, također je slavila kod kuće s 2:0, a strijelci su bili Carlos u 16. i Urugvajac Abreu u 80. minuti iz najstrože kazne. Spomenimo još da je Santos upisao i drugi poraz u nizu. U njihovom dvorištu bolji je bio Gremio s 1:0, a strijelac odluke bio je Escudero u 20. minuti prvog poluvremena.

Palmeiras – Fluminense 1-2 (Valdivia 73-11m / Fred 10, 86) Santos – Gremio 0-1 (Escudero 20) Botafogo – Atletico PR 2-0 (Carlos 16, Abreu 80-11m) Internacional – Avai 4-2 (D'Alessandro 52, 77, Kleber 79, Nei 82 / Robson 8, William 72-11m) Cruzeiro – Corinthians 0-1 (Paulinho 66) Vasco da Gama – Atletico Mineiro 2-0 (Elton 2, Fagner 19) Cortiba – Bahia 0-0 Atletico GO – Sao Paulo 3-0 (Gilson 26, Felipe 59, Anselmo 69-11m)