[VIDEO] NAKLON GOSPODINE: / Brazilski hajdukovac pokazao djelić svoje magije; Pogledajte epsko rasturanje Goričana na Poljudu

Jairo je pokazao klasu i brazilsku magiju

22.2.2020.
17:21
Screenshot: Tportal

Velika pobjeda za Bijele! Nogometaši Hajduka u subotnjem su susretu 23. kola Prve HNL na Poljudu deklasirali Goricu sa 6:0 (3:0), momčad koja ih je u ovoj sezoni izbacila iz Kupa i koja im zadaje probleme. No, Tudorovi izabranici odigrali su najbolju utakmicu sezone i ostvarili jednu od najuvjerljivijih HNL pobjeda ikad. Strijelci za splitski sastav bili su Kreković (10), Jairo (35, 56-11m), Caktaš (39, 47) i Eduok (80).

HAJDUK - GORICA 6:0: /

Bijeli odigrali nevjerojatnu utakmicu i najboljom predstavom sezone razmontirali svoju nagaznu minu

Caktaš izbjegao zaleđe? Što vi mislite...

Hajduk je u vodstvo stigao u 10. minuti nakon što je Caktaš izbjegao zaleđe i sjurio se po lijevom krilu do kaznenog prostora gostiju. Potom je proigrao nečuvanog Krekovića kojemu nije bilo teško postići svoj prvi pogodak za Hajduk u službenim utakmicama. Po završetku akcije linijski je sudac označio kako je pogotku prethodilo zaleđe, ali provjera putem VAR-a ga je demantirala.

U redu, vjerovat ćemo VAR-u, no svejedno ćemo, zbog sumljivosti situacije, i pitati vas dragi naši čitatelji što vi mislite, je li prvom golu Hajduka predhodilo zaleđe? Sve golove i navedeni sumnjivu situaciju možete vidjeti - OVDJE.

Jairo uništio Kahlinu i Perišu

Što se tiče daljnjeg tijeka susreta, nije bilo nikakvih sumljivih situacija, a Bijeli su uistinu odigrali impresivno.

Na 2:0 povisio je sjajni Jairo koji se u 35. minuti izborio za jednu loptu na sredini igrališta i sam krenuo prema Kahlini te ga rutinski svladao. Što je napravio Kahlini i Periši bilo je nestvarno i ne viđa se baš često u našem nogometu. Izbio je Jairo sam u kontri na vrh napada presjekašvi prije toga jednu loptu Goričana, vukao je loptu i išao prema golu gostiju, stizao je Periša, izlazio je s gola Kahlina, a Jairo ih je zavaljao obojicu te su se – sudarili, a on majstoski, hadno poput špricera, zabio na praznu mrežu…

Jairo u samom kutu igrališta petom iz igre izbacio dva igrača Gorice

No, najljepšu akciju na utakmici domaći su izveli četiri minute potom, Jairo je u samom kutu igrališta petom iz igre izbacio dva igrača Gorice i proigrao Tahiraja koji je zatim provukao loptu kroz noge jednom gostujućem braniču i poslao prizemnu loptu na prvu vratnicu gdje je najbrže reagirao Caktaš i pogodio za 3:0. No, pljesak ide i Jairu, kao i ostalim igračima koji su sudjelovali u ovoj akciji...

Već u drugoj minuti nastavka bilo je 4:0 i Goričanima je u potpunosti pao mrak na oči. Tahiraj je dubinskom loptom proigrao Jaira, ovaj je s gol-aut linije vratio loptu u srce kaznenog prostora gdje je natrčao Caktaš i ponovno svladao Kahlinu. Na 5:0 povisio je Jairo s bijele točke u 56. minuti, prethodno je Kalik nepropisno zaustavio Ismajlija, dok je konačnih 6:0 postavio Eduok u 80. minuti nakon velike pogreške vratara Gorice.