Modrić, Kranjčar i suigrači iz Tottenhama vjerovali su da u velikom derbiju 27. kola Premiershipa na White Hart Laneu mogu srušiti Manchester United, ali želje im se nisu ostvarile.

4.3.2012.
14:38

London. White Hart Lane. Gledatelja: 36.000. Sudac: M. Atkinson. Strijelci: 0:1 - Rooney (44.), 0:2 - A. Young (60.), 0:3 - A. Young (69.), 1:3 - Defoe (87.)

TOTTENHAM: Friedel, Kaboul, King, Assou-Ekotto, Walker, Lennon, Modrić, Livermore, Sandro (Kranjčar od 80.), Saha (Defoe od 80.), Adebayor.

MANCHESTER UNITED: De Gea, Ferdinand, Evra, Evans, Jones, Carrick, Valencia, Young, Scholes, Rooney, Welbeck. Tottenham je u prvih 45 minuta bio osjetno bolja momčad s nekoliko dobrih prilika za postizanje pogodaka, a kada je to i napravio isti mu je poništen. Emmanuel Adebayor zabio je za vodstvo Spursa sredinom prvom dijela, ali je prije toga igrao rukom. Taman kada se očekivalo da će sudac Martin Atkinson poslati igrače u svlačionicu, Ashley Young je izveo korner a Wayne Rooney postigao svoj peti pogodak u posljednje tri utakmice Premiershipa. Štoviše, bio je to Englezov sedmi pogodak Spursima u posljednjih osam dvoboja. http://videa.hu/flvplayer.swf?v=sPbGcKHR1fcoUzX1
szólj hozzá: mv0-1c,[Matchhighlight.com]

Nakon 15 minuta igre u nastavku Young je povisio na 2:0 nakon što je iz vrlo teške pozicije s lijeve strane Unitedova napada volejem prekrasno zabio u suprotni kut. Asistent je bio Portugalac Nani, a za gol je djelomično kriv i naš Luka Modrić kojemu je Portugalac pobjegao po desnoj strani uz gol-liniju.

szólj hozzá: BaHand[Matchhighlight.com] Svega devet minuta kasnije isti je igrač još ljepše zabio za 3:0. Patrice Evra mu je dao loptu na otprilike 25 metara od gola, Young je napravio par koraka prema naprijed i onda odmjerenim udarcem pronašao lijevi gornji kut Friedelova gola.

Ovim pogotkom United je dostigao broj gostujućih pogodaka postignutih u prošloj sezoni (29), a još je ostalo pet kola (u gostima) do kraja prvenstva. Uz to, ovo je peti put ove sezone da je Tottenham primio tri i više pogotka. Dva mu je puta to radio United i City te jednom Arsenal.

Počasni pogodak za Tottenham postigao je Jermain Defoe u 87. minuti utakmice, nakon što je Velšanin Ryan Giggs pogrešno odigrao dodavanje. Lopta je završila ravno u nogama Defoea, koji je ušao svega sedam minuta ranije, a ovaj ju je odmjerenim udarcem s 20-ak metara poslao u desnu stranu De Geina gola.

Spomenimo da je Luka Modrić odigrao cijeli susret za Spurse, dok je Niko Kranjčar ušao u igru tek deset minuta prije kraja. Ovom pobjedom United je ostao u lovu za gradskim rivalom Cityjem za kojim ponovno zaostaje dva boda. Tottenham je pak sve više u opasnosti da ga sustigne Arsenal koji se subotnjim slavljem kod Liverpoola (2-1) približio na svega četiri boda.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xp7u2b_tottenham-h-1-3-manchester-u_sport U ranije odigranoj utakmici Fulham je s uvjerljivih 5-0 na svom terenu isprašio Wolves. Trostruki strijelc bio je Rus Pavel Pogrebnjak, dok je autor druga dva pogotka bio Clint Dempsey. Zanimljivo je spomenuti da je Pogrebnjak od zimskog prelaska u Fulham postigao pet pogodaka iz isto toliko udaraca prema suparničkim vratima.

Newcastle - Sunderland 1-1 (Ameobi 90 / Bendtner 24 - 11m) Fulham - Wolves 5-0 (Pogrebnjak 36, 44, 61, Dempsey 56, 83) Tottenham - Manchester United 1:3 (Defoe 87 / Rooney 45, Young 60, 69)

Igrano u subotu: Liverpool - Arsenal 1-2 (Koscielny ag-/Van Persie 31, 90+2) Blackburn - Aston Villa 1-1 (Dunn 85 / N'Zogbia 24) Manchester City - Bolton 2-0 (Steinsson 24-ag, Balotelli 69) Queens Park Rangers - Everton 1-1 (Zamora 36 / Drenthe 31) Stoke City - Norwich 1-0 (Etherington 72) West Bromwich Albion - Chelsea 1-0 (McAuley 82) Wigan - Swansea City 0-2 (Sigurdsson 45+2, 54) Ljestvica: 1. Man City 27 21 3 3 69-19 +50 66 2. Man Utd 27 20 4 3 66-27 +39 64 3. Tottenham 27 16 5 6 52-33 + 19 53 4. Arsenal 27 15 4 8 55-38 +17 49 5. Chelsea 27 13 7 7 47-32 +15 46 6. Newcastle 27 12 8 7 39-39 0 44 7. Liverpool 26 10 9 7 30-25 +5 39 8. Fulham 27 9 9 9 37-36 +1 36 9. Stoke 27 10 6 11 27-38 -11 36 10. W.B.A. 27 10 5 12 34-35 -1 35 11. Norwich 27 9 8 10 38-44 -6 35 12. Sunderland 27 9 7 11 35-31 +4 34 13. Everton 26 9 7 10 27-28 -1 34 14. Swansea 27 8 9 10 30-34 -4 33 15. Aston Villa 27 6 12 9 30-35 -5 30 16. QPR 27 5 7 15 28-46 -18 22 17. Blackburn 27 5 7 15 38-60 -22 22 18. Wolves 27 5 7 15 30-56 -26 22 19. Bolton 27 6 2 19 29-56 -27 20 20. Wigan 27 4 8 15 23-52 -29 20

Manchester United Tottenhamu u goste stiže s pet bodova minusa u odnosu na vodeći City i treba mu pobjeda kako bi zadržao korak s gradskim rivalom u utrci za naslov prvaka, no domaćini imaju drukčije planove i žele trijumf kako bi 11 kola prije kraja napravili novi korak prema toliko željenoj Ligi prvaka.

Kao i uvijek, puno će se očekivati od Luke Modrića kojeg je uoči utakmice nahvalio legendarni menadžer Manchester Uniteda Alex Ferguson usporedivši ga s legendom Crvenih vragovaPaulom Scholesom.

"Scholes i Modrić su vrlo inteligentni nogometaši. Obojica imaju sposobnost utjecati na igru cijele momčadi, stoga je potpuno razumno uspoređivati ih. Nisu identični tipovi igrača, ali obojica imaju podjednake kvalitete u smislu kontroliranja igre. Ono što ljudi podcjenjuju kod Modrića, međutim, njegova je fantastična izdržljivost i tjelesna snaga", kazao je Ferguson.

Menadžer Tottenhama Harry Redknapp vjeruje u svoju momčad i smatra kako Unitedu mogu ugroziti borbu za naslov prvaka.

"Imamo veliku šansu. Ljudi govore da United ove sezone ne igra dobro, no njega nikada ne smijete otpisati. Ako mislimo pobijediti moramo biti u najboljem izdanju. Oni su sjajna momčad, ali i mi smo. Prošlog vikenda smo imali loš dan, no svi ga ponekad imaju", izjavio je Ferguson.

Ponajbolji igrač Tottenhama Gareth Bale je imao problema zbog ozljede tetive koljena, no Redknapp je najavio da će nastupiti.

Spursi su posljednji put pobijedili United 2001. godine na White Hart Laneu i to rezultatom 3:1. Od toga dana sreli su se 25 puta u svim natjecanjima, a Fergusonova momčad je slavila 19 puta, dok je šest puta bio remi.