Dinamovi protivnici u skupini D Lige prvaka, gaze sve pred sobom. U posljednjoj subotnjoj utakmici 12. kola francuskog prvenstva Lyon je na svom Gerlandu s 2;0 bio bolji od St.

30.10.2011.
12:07

Prvo poluvrijeme na Gerlandu proteklo je prilično miroljubivo, ali i dosadno, bez pogodaka. U nastavku je trener domaće momčadi Remy Garde odlučio u igru uvesti Senegalca Mouhamadoua Daboa. Dabo je nakon samo šest minuta provedenih na terenu isključen, ali je nakon toga Lyon uspio napraviti ono što nije uspijevao kada su brojčane snage na terenu bile izjednačene. Nula je na semaforu stajala sve do 82. minute kada je Jimmy Briand zabio svoj drugi pogodak sezone za vodstvo Lyona.

Taj pogodak u situaciji kada su imali igrača više kao da je dotukao goste, koji su još jednom kapitulirali u prvoj minuti sudačke nadoknade. Konačnih 2:0 postavio je Yoann Gourcuff. Hrvatski nogometni reprezentativac Dejan Lovren odradio je svih 90 minuta utakmice za pobjedničku momčad. Ovom pobjedom Lyon se popeo na treću poziciju, ali sa utakmicom više od Lillea i Rennesa koji će u nedjelju imati priliku vratiti svoje pozicije.

Još je uvjerljivi bio Ajax. U 11. kolu nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je kao gost, uoči utakmice 4. kola Lige prvaka protiv Dinama, bio bolji od Rode sa 4:0.

Ajax je pogocima Eriksena, Janssena, Lukokija i Ebecilija odaslao poruku Dinamu u kakvoj trenutnoj formi igraju. Zanimljivo, Ajax je samo tri dana ranije svladao Rodu na istom stadionu s 4:2, ali tada u 3. kolu nizozemskog kupa. Ajax je protiv Rode nastupio u idućem sastavu: K. Vermeer; A. Ooijer, J. Vertonghen, V. Anita, T. Alderweireld; T. Janssen (Blind 80), S. de Jong, E. Enoh, C. Eriksen; D. Boerrigter (Ebecilio 59), J. Lukoki (Özbiliz 78) Srbijanskog reprezentativca Miralema Sulejmanija prema najavama nije bilo u sastavu Ajaxa u ovoj utakmici, te još uvijek nije poznato hoće li biti spreman za susret s Dinamom koji je na rasporedu u srijedu zbog problema s preponama.

Roda - Ajax 0-4 (Eriksen 7, Janssen 50, Lukoki 57, Ebecilio 85) Twente - PSV 2-2 (Douglas 10, Fer 78 / Labyad 11, Marcelo 64) Heerenveen - Den Haag 4-0 (Narsingh 43, Dost 77-11m, 82-11m, 87) Excelsior - Waalwijk 1-0 (Van Peppen 17-ag) Redoslijed: 1. Alkmaar (-1) 25, 2. PSV 22, 3. Twente 22, 4. Ajax 20... Vezani članci: