Svi otočki predstavnici završili su svoju avanturu u Europskoj ligi za ovu sezonu.

18.3.2011.
1:32

Nakon što su Darijo Srna, Eduardo, Niko Kranjčar, Luka Modrić i Vedran Ćorluka osigurali mjesto u četvrtfinalu Lige prvaka, to je u Europskoj ligi uspjelo još dvojici hrvatskih nogometaša - Ognjenu Vukojeviću i Filipu Ozobiću.

Manchester City je u uzvratnom dvoboju osmine finala s 1:0 porazio Dinamo Kijev, no bila je to 'pirova pobjeda' Otočana budući da je ukrajinski sastav u prvom dvoboju slavio s 2:0.

Tragičar utakmice bio je Mario Balotelli, koji je prvo spektakularno promašio čistu priliku za zgoditak, a potom u 36. minuti zaradio isključenje zbog divljačkoga nasrtaja na protivničkog igrača. Domaćini su i s desetoricom uspjeli do pogotka preko Kolarova (39), no to im nije bilo dovoljno za prolaz. Vukojević je odigrao svih 90 minuta za Dinamo.

Liverpool također nije uspio izboriti prolaz pred svojim navijačima. Nakon što su u prvom dvoboju izgubili od Brage s 1:0, u uzvratu su Redsi odigrali samo 0:0.

Ispao je i Rangers koji je na svom travnjaku izgubio od PSV s 0:1, nakon što je prvi susret završio bez pogodaka. Nikica Jelavić nije nastupio za škotski sastav jer nema pravo nastupa u Europskoj ligi.

Spartak je u Moskvi pobijedio Ajax s 3:0 i potvrdio pobjedu od 1:0 iz Amsterdama. Ozobić nije nastupio za ruski sastav već je utakmicu pratio s klupe za pričuve.

Manchester City - Dinamo Kijev 1:0 (Kolarov 39) - prva utakmica 0:2. Paris SG - Benfica Lisboa 1:1 (Bodmer 35//Gaitan 27) - 1:2 Zenit Sankt Peterburg - Twente 2:0 (Širokov 16, Keržakov 36) - 0:3 Spartak Moskva - Ajax 3:0 (Kombarov 21, Welliton 31, Alex 54) - 1:0 Porto - CSKA Moskva 2:1 (Hulk 1, Guarin 24//Tošić 32) - 1:0 Villareal - Bayer 2:1 (Cazorla 33, Rossi 61//Derdiyok 82) - 3:2 Rangers - PSV 0:1 (Lens 13) - 0:0) Liverpool - Braga 0:0 (0:1)

Ždrijeb četvrtfinala Europske lige je u petak u Nyonu.