Nogometasi Atletico Madrida osvojili su prvi naslov prvaka Spanjolske nakon dugih 18 godina cekanja. U posljednjem kolu Primere Atletico je kod Barcelone trebao bod i uzeo ga je odigravsi 1:1.

17.5.2014.
18:45

Junak susreta bili su Diego Godin i sjajni belgijski vratar Thibaut Courtois. Godin je u 49. minuti poravnao na 1:1 nakon sjajno izvedenog kornera Gabija s desne strane, dok je Courtois pravovremenim i odlicnim intervencijama sprijecio sve napade katalonskog kluba do kraja susreta.

Barcelona je dosla do pogotka u 63. minuti preko Lionela Messija, ali je ovaj u trenutku kada je lopta pala pred njega bio u zaledu, te je stoga gol ponisten. Barcelona je povela u 33. minuti fantasticnim pogotkom Alexisa Sancheza, koji je iskosa s desne strane kaznenog prostora gostiju opalio loptu koju mu je prsima spustio Messi, te koja je na putu u blizi gornji kut Atleticova gola idealnom putanjom zaobisla Mirandu.

Barcelona je, kao i obicno, imala bolji postotak lopte u svojim nogama, ali je, kao sto je to bio cest slucaj ove sezone, bila vrlo sterilna u napadima na suparnicki gol. Katalonci su tako ostali bez ijednog trofeja u ovoj sezoni, osim onog nebitnog spanjolskog Superkupa s pocetka sezone.

Atletico za tjedan dana ima priliku uzeti i drugi trofej ove sezone, kada ce se u finalu Lige prvaka u Lisabonu sastati s Real Madridom.

Primera, 38. kolo:

Barcelona – Atletico Madrid 1-1 (Sanchez 33 / Godin 49)

20. Real Betis 37 6 7 24 35-76 -41 25

Nakon sto je sudac odsvirao kraj susreta krenulo je nevideno slavlje madridskih nogometasa.

"Nevjerojatno. Nemoguce je opisati ovaj osjecaj. Hvala igracima. Sto lezi iza ovog uspjeha? Naporan rad. Jedva se cekam vratiti u Madrid koji ce biti obojan u crveno-bijele boje", rekao je Simeone.

"Borili smo se cijele godine. Nogomet je u konacnici pobijedio", rekao je strijelac „pobjednickog pogotka" Godin.

Razocaranje Barcelonini igraci nisu krili, no pravi je gospodin u porazu ostao Andres Iniesta.

"Atletico je zasluzio naslov. Cestitam im."