U derbiju 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na San Siru pobijedio Inter s 2:1, a za milanski sastav nastupili su hrvatski reprezentativci Marcelo Brozovic i Mateo Kovacic.

16.5.2015.
20:28

Domacin je poveo u devetoj minuti nakon sto je Marcelo Brozovic pucao po golu, a Mauro Icardi skrenuo loptu i tako prevario Marca Storarija.

Talijanski prvak i finalist Lige prvaka je izjednacio iz jedanaesterca u 42. minuti, a pogodak je postigao Claudio Marchisio. Sedam minuta prije kraja susreta Alvaro Morata je donio pobjedu torinskoj Staroj dami nakon lose reakcije domaceg vratara, Slovenca Samira Handanovica.

Kovacic je odigrao cijeli susret za Inter, a u 58. minuti je dobio zuti karton, dok je Brozovic igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Lukas Podolski.

Juventus je jos ranije osigurao naslov prvaka, a trenutacno vodi s 83 boda, Roma je druga sa 64 boda, a na trecem mjestu je Lazio sa 63 boda. Inter je osmi sa 31 bodom manje od prvaka.