Nogometaši Šahtara s lakoćom su prošli gostovanje kod Krivbasa kojeg su sa 4:0 pobijedili u utakmici 20. kola ukrajinske Premierlige. Bitni igrači su u tom slavlju bili hrvatski reprezentativci.

11.12.2011.
23:02

Naime, kapetan Darijo Srna je odigrao svih 90 minuta, te je asistirao kod trećeg i četvrtog pogotka, dok je Eduardo umjesto Williana ušao u igru u 46. minuti te postigao je treći Šahtarov pogodak. Inače, bio mu je to peti prvenstveni ovosezonski gol. Šahtar je ovim slavljem došao na jedan bod zaostatka za kijevskim Dinamom (52-51).

Recimo i da je Krivbas ove sezone na domaćem travnjaku odigrao prije ove nedjelje devet utakmica, te u njima primio samo pet pogodaka. Ovom zgodom su primili čak četiri unutar samo 90 minuta. Costa ih je načeo u 10., Hitarjan je povećao u 61. na 2:0, a onda je Srna u 84. i prvoj minuti nadoknade dva puta asistirao.

Kod domaćina je žuti karton zaradio Mladen Bartulović.