U prvim utakmicama trećeg kola Lige prvaka gledali smo nezapamćene golijade na stadionima diljem Europe. U prvim poluvremenima pao je čak 21 gol, a na kraju ukupno 40!

21.10.2014.
22:16

BATE Borisov - Šahtar Donjeck 0:7 (0:6) Porto - Athletic Bilbao 2:1 (1:0)

TABLICA:

1. Porto 3 2 1 0 10 3 +7 7 2. Shahtar Donjeck 3 1 2 0 9 2 +7 5 3. BATE Borisov 3 1 0 2 2 14 -12 3 L 4. Athletic Bilbao 3 0 1 2 2 4 -2 1 Luda utakmica igrala se u Bjelorusiji gdje BATE Borisov na svom stadionu izbugio sa čak 0:6 protiv Šahtara. Apsolutni junak večeri u cijeloj Ligi prvaka bio je Brazilac Luiz Adriano koji je bjeloruskom prvaku zabio čak četiri gola u prvom dijelu.

'Adriano šou' počeo je u 28. minuti, a Brazilac je zabijao još u 37., 40., i 44. Da se ne bi osjećao usamljeno, sjajnom strijelcu Šahtara pridružili su se sa po jednim pogotkom i njegovi sunarodnjaci Douglas Costa i Alex.

Adriano je ludu večer zaokružio svojim petim golom u 82. minuti, ponovno je zabio iz penala za konačnih 7:0.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Zanimljivo je bilo i na drugoj utakmici skupine H. Porto je na svom Dragãu pobijedio Athletic Bilbao s 2:1 i tako si širom otvorio vrata drugog kruga. Domaći su došli do vodstva u najboljem trenutku, nekoliko sekundi prije odlaska na odmor, a zabio je Hector Herrera.

Španjolci su u drugom dijelu shvatili da nemaju što izgubiti, krenuli su puno riskantnije prema golu domaćina i to im se isplatilo u 58. minuti kad je za izjednačenje i spas sezone u Ligi prvaka zabio Guillermo Fernandez Hierro.

No, na kraju su se ipak radovali Portugalci. Za veliku pobjedu pogodio je u 75. minuti Ricardo Quaresma i svojoj momčadi otvorio put prema drugom krugu.

Chelsea - Maribor 6:0 (3:0) Schalke - Sporting 4:3 (1:1)

TABLICA:

1. Chelsea 3 2 1 0 8 1 +7 7 2. Schalke 04 3 1 2 0 6 5 +1 5 3. Maribor 3 0 2 1 2 8 -6 2 4. Sporting 3 0 1 2 4 6 -2 1 Pravu golijadu vidjeli smo i na susretu Chelsea koji je kao apsolutni favorit dočekao Maribor. Hrabri Slovenci slomljeni su ovoga puta već u prvom poluvremenu koje je završilo s tri gola u njihovoj mreži.

Milosti nisu imali Loic Remy, Didier Drogba i John Terry, a pobjedu je momčad Josea Mourinha potvrdila s još tri pogotka u drugom dijelu (Viler je zabio autogol, a Hazard je dodao još dva u zadnjih petnaestak minuta).

Luda nogometne večer nije zaobišla ni Gelsenkirchen gdje je Schalke u zadnjim minutama slavio protiv lisabonskog Sportinga sa 4:3. Poveli su gosti golom Nanija, pa su Nijemci preokrenuli na 3:1 pogocima Obasija, Huntelaara i Hoewedesa, da bi sve na početak vratio Adrien Silva s dva svoja zgoditka.

Tako je u 78. minuti bilo 3:3 a isti rezultat bio je na semaforu i u sudačkoj nadoknadi. No, onda onda je Nijemce pomazila sreća, dobili su kazneni udarac u zadnjim trenucima, a Choupo-Moting ga je pretvorio u tri supervrijedna boda.

SKUPINA E CSKA - Manchester City 2:2 (Doumbia 65', Natcho 86-11m / Agüero 29', Milner 38') Roma - Bayern 1:7

SKUPINA F APOEL - Paris SG 0:1 Barcelona - Ajax 3:1

SKUPINA G Schalke - Sporting 4:3 Chelsea - Maribor 6:0

SKUPINA H BATE - Šahtar 0:7 Porto - Athletic 2:1