19.8.2011.
11:18

U prvoj utakmici doigravanja za Europsku ligu Helsinki je s 2:0 svladao polufinalista prošlosezonske Lige prvaka i osvajača njemačkog kupa.

Njemački mediji Schalkeovu igru nazvali su blamažom. Oba pogotka zabio im je Pukki (18. i 54. minuta).

Stoke City, koji je izbacio Hajduk, slavio je u Švicarskoj kod Thuna (1:0), a jedini pogodak postigao je Danny Pugh u 18. minuti.

Bukureštanski Dinamo, koji je u prethodnoj rundi eliminirao Varaždin, poražen je na gostovanju kod Vorskle u Poltavi s 1:2. Nikola Kalinić odigrao je cijeli susret, dok je Ivan Strinić Dnjiprov poraz kod Fulhama (0:3) odgledao s klupe.

Engleski mediji pohvalili su igru Nike Kranjčara u 5:0 gostujućoj pobjedi Tottenhama kod Heartsa. Niko je odigrao cijeli susret, Vedran Ćorluka ostao je na klupi, dok Luka Modrić nije nastupio.

Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Dinama kod Litexa (2:1). Glasgow Rangers je u Mariboru 'pao' u sudačkoj nadoknadi (1:2), a Nikica Jelavić odigrao je cijeli susret.

Hearts - Tottenham 0:5 Helsinki - Schalke 2:0 Legia - Spartak Moskva 2:2 Litex - Dinamo Kijev 1:2 Thun - Stoke City 0:1 Fulham - Dnjipro 3:0 Hannover - Sevilla 2:1 Crvena zvezda - Rennes 1:2 Maribor - Glasgow Rangers 2:1 Slovan - Roma 1:0 Athletic Bilbao - Trabzonspor 0:0 Lazio - Rabotnički 6:0 Atletico Madrid - Vitoria 0:0