4.6.2011.
22:08

Engleska nogometna reprezentacija je u susretu 5. kola skupine G kvalifikacija za EURO 2012. godine na svom Wembleyju remizirala sa Švicarskom (2:2) i opet je svoje navijače bacila u očaj.

Naime, ovo je četvrta utakmica zaredom u svim natjecanjima u kojoj Capellovi izabranici nisu slavili na Wembleyju, što je najgori niz Engleza na tom stadionu u zadnjih 30 godina otkako od ožujka 1981. Gordi Albion nije pobijedio u pet susreta.

Engleska je dobro otvorila susret, no vrlo brzo je stala, a Švicarci su ju prvi put šokirali u 32. minuti kada je Tranquillo Barnetta zabio svoj prvi gol iz slobodnog udarca.

Samo tri minute kasnije domaći navijači ponovno su utihnuli kada je Hart primio novi gol uz pomoć obrane (Walcott, Milner) koja je razmaknula živi zid.

Ipak, Lampard je donekle popravio stvar zabivši iz penala za 2:1 u 37. minuti nakon što je Djourou srušio Wilshera u kaznenom prostoru, a s tim se rezultatom i otišlo na odmor.

Nakon šest minuta igre u nastavku Englezi su izjednačili preko Younga, a iako su igrali kvalitetnije u drugom poluvremenu do preokreta nisu mogli.

Posrtaj Engleza nije uspio iskoristiti Cico Kranjčar koji je s Crnom Gorom pobjedom mogao preskočiti Gordog Albiona i zasjesti na prvo mjesto skupine jer je utakmica u Podgorici završila 1:1.

Domaćin je poveo pogotkom Đalovića u 52. minuti, no Bugarima je bod donio Popov u 66. minuti.

1. Engleska 5 3 2 0 11 bodova 2. Crna Gora 5 3 2 0 11 3. Švicarska 5 1 2 2 5 4. Bugarska 5 1 2 2 5 5. Wales 4 0 0 4 0