[VIDEO] BORUSSIJA DOŽIVJELA PRVI ŠOK SEZONE: / Sjajni Dusseldorf napravio ono što nije uspjelo niti Bayernu

Odigrane su četiri utakmice 16. kola njemačke Bundeslige

18.12.2018.
22:32

Dortmundska Borussija doživjela je svoj prvi ligaški poraz ove sezone, nakon što je u 16. kolu Bundeslige poražena na gostovanju kod Dusseldorfa (2-1). Momčad Luciena Favrea u prvih 15 kola upisala je 12 pobjeda i samo tri remija.

Ovim porazom je smanjena i prednost lidera prvenstva u odnosu na Borussiju Monchengladbach, koja je ranije savladala Nurnberg, na šest bodova. Lukebakio je doveo domaće u vodstvo nakon brze kontre u 22. minuti, a na 2-0 za Dusseldorf povećava Zimmer fenomenalnim pogotkom u 56. minuti.

Dortmundov džoker s klupe i vodeći strijelac Bundeslige, Paco Alcacer, u 81. daje nadu gostima, ali do kraja je ostalo 2-1. Dusseldorf je ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja, sada su 15.