KRIVO PONIŠTEN GOL / Veliki VAR skandal u Engleskoj! United trebao ispasti: Drugoligašu onemogućen prolaz u finale

Brojni su fanovi i mediji približili službenu fotografiju VAR snimke te otkrili kako linija zaleđa prelazi preko noge Wan-Bissake

22.4.2024.
18:49

Manchester United izborio je finale engleskog FA Kupa nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv drugoligaša Coventryja.

UMALO ČUDO NA WEMBLEYJU /

Man United u FA Kupu imao 3-0 protiv drugoligaša pa tek nakon drame raspucavanja prošao u finale

Imao je United sve u svojim rukama nakon golova McTominayja u 23., Maguirea u prvoj minuti sučeve nadoknade prvog poluvremena te Fernandesa u 58. minuti. Vodili su 'crveni vragovi' 3-0, a onda je na scenu stupio Aaron Wan-Bissaka koji je kao lijevi bek napravio tri nes(p)retne reakcije u obrani i Coventry je stigao do izjednačenja i produžetaka na Wembleyju.

Uspjeli su igrači Coventryja i zabiti u posljednjim sekundama nadoknade produžetaka, ali je VAR poništio gol zbog zaleđa. Ponovno je loš u postavljanju bio Wan-Bissaka što je iskoristio Danac Victor Torp i pogodio za 'ludnicu' navijača Coventryja. Gol je poništen, a na kraju su s(p)retniji u raspucavanju bili igrači Uniteda i prošli u veliki finale.

Navijači Coventryja su na kraju ipak pljeskom ispratili svoje ljubimce, no nakon (ne)prospavane noći brojni su fanovi i mediji približili službenu fotografiju VAR snimke te otkrili kako linija zaleđa prelazi preko noge Wan-Bissake, što je potpuno skandalozna greška koja je direktno utjecala na konačni ishod. 'Zumiranu' verziju objavili su mnogi na društvenoj mreži X, a pogledajte je OVDJE.

Engleski FA i sudačka organizacija zasad nisu reagirali na ove optužbe, no za očekivati je kako će se ipak dignuti bura oko ove potencijalno skandalozne odluke koja je direktno onemogućila Coventry prolaz u finale.