VELIKI RASPLET LA LIGE: / Real remijem završio prvenstvo, Budimir opet zabio, poznato tko ide u Europu, a tko ispada

Modrić je posljednju utakmicu u sezoni odgledao s klupe za pričuve novog prvaka

19.7.2020.
23:28

Nogometaši Leganesa dvaput su stizali prednost Real Madrida i imali priliku doći do pobjede koja bi im osigurala prvoligaški status, ali je utakmica završila 2-2 (1-1) pa je Celta Vigo ostala u elitnom razredu španjolskog nogometa.

Celta je odigrala 0-0 na gostovanju kod Espanyola, uz jedana poništen pogodak domaće momčadi, što je bilo dovoljno momčadi iz Viga za ostanak u Primeri, uz remi Leganesa i Real Madrida.

LukaModrić je posljednju utakmicu u sezoni odgledao s klupe za pričuve novog prvaka. SergioRamos je u 9. minuti doveo Real u vodstvo, a izjednačio je Gil (45+1). Asensio je u 52. minuti ponovno donio prednost Realu, a u 78. minuti je Assale izjednačio na 2-2. U posljednjih 10 minuta Real se prilično grčevito branio kako bi sačuvao barem bod, a time i obraz.

Posebno zanimljiva je bila borba za mjesta u Europskoj ligi, u kojoj je najvećim gubitnikom ispao Getafe, jer je porazom od Levantea (1-0) završio na 8. mjestu i bez izlaska u Europu. U ludoj utakmici je klub iz predgrađa Madrida postigao dva pogotka koja su mu poništena nakon intervencije VAR-a, s time da je drugi vrlo diskutabilan. I Levanteu je jedan pogodak poništen zbog zaleđa.

Getafe je uz to imao i kazneni udarac kod 0-0 u 71. minuti, ali je Mata pogodio vratnicu. Duboko u sučevom dodatku (90+9) Coke je donio pobjedu Levanteu.

Granada se pobjedom 4-0 protiv Athletic Bilbaa probila do 7. pozicije sa 56 bodova, koliko ih je imao i Real Socidead odigravši 1-1 na gostovanju kod Atletico Madrida. Zbog boljeg omjera u međusobnim dvobojima Real Sociedad je osvojio šesto mjesto i izravan plasman u skupine Europske lige.

Mallorca se od Primere oprostila remijem 2-2 na gostovanju kod Osasune. Hrvatski napadač Ante Budimir je postigao pogodak glavom u 65. minuti, kojim je Mallorca povela 2-1, ali je samo tri minute poslije Perez postavio konačnih 2-2.

Nogometaši Barcelone pobijedili su kao gosti Alaves s uvjerljivih 5-0 (3-0) u prvoj utakmici posljednjeg kola, uz dva pogotka Messija (34, 75) te po jedan Fatija (24), Luisa Suareza (44) i Semeda (57). Ivan Rakitić nije bio u Barceloninom sastavu zbog žutih kartona.

Primeru napuštaju Espanyol, Mallorca i Leganes.

U Ligi prvaka će sljedeće sezone uz Real Madrid i Barcelonu igrati Atletico Madrid i Sevilla. U skupinama Europske lige će igrati Villarreal i Real Sociedad, a Granada će krenuti od 2. kola kvalifikacija.

Španjolska - 38. kolo Atletico M. - Real S. 1-1 (Koke 31 / Januzaj 88) Espanyol - Celta Vigo 0-0 Granada - Athletic B. 4-0 (Soldado 29, Puertas 56, Fernandez 67, Montoro 90+3) Leganes - Real M. 2-2 (Gil 45+1, Assale 79 / Ramos 9, Asensio 52) Levante - Getafe 1-0 (Coke 90+9) Osasuna - Mallorca 2-2 (Adrian 21, Perez 68 / Agbenyenu 45+1, Budimir 65) Sevilla - Valencia 1-0 (Regulion 56) Valladolid - Betis 2-0 (Guardiola 45+1, Plano 63) Villarreal - Eibar 4-0 (Zambo 71, Moreno 86, 89, Gomez 90+4) Alaves - Barcelona 0-5 (Fati 24, Messi 34, 75 L. Suarez 44, Semedo 57)