REKORDIMA U POLUFINALE: / Čile i Vargas ponizili Meksiko, Messi dostigao Batistutu, a igrač Venezuele se osramotio 'panenkom'

Prošlogodišnji finalisti Čile i Argentina izborili su plasman u polufinale Copa Americe, a za to su postigli ukupno čak 11 golova.

19.6.2016.
9:30

Meksikanci su stradali u Santa Clari, Edoardo Vargas zabio je četiri gola, Edson Puch dodao je dva, a AlexisSanchez jedan pogodak.

Četiri Vargasova gola

Golijada je započela u 16. minuti kad je Puch svladao Guillerma Ochou pospremivši u mrežu odbijenu loptu. Zatim je proradio Vargas koji je u 44. minuti prebacio nesretnog vratara Ochou i onda se otvorilo u nastavku, kad su Meksikanci primili još pet golova.

U samo tri minute dvaput su pogodili Sanchez i Vargas iz kontranapada, u 49. i 52. minuti, dodao je Vargas još dva pogotka, u 57. i 74. minuti, da bi Puch otvorio i zatvorio seriju golova u 87.

Vargas je postao prvi čileanski nogometaš nakon Davida Arellana iz 1926. koji je zabio četiri gola na utakmici. Ovo je najveća pobjeda Čilea nakon 1979. kad su istim rezultatom pobijedili Venezuelu.

Zanimljivo, ovo je prvi poraz meksičkog izbornika Osorija koji se nakon utakmice ispričavao navijačima.

Messi se izjednačio s Batistutom

Argentina je s 4:1 isprašila Venezuelu, dokazujući da stopostotni učinak iz skupine nije slučajan. Lionel Messi postigao je svoj četvrti gol na Copi, izjednačujući se na mjestu najboljeg argentinskog strijelaca s Gabrijelom Batistutom i njegovih 54 gola za reprezentaciju. No, sve to neće značiti previše ako Messi ne dovede Argentinu do naslova na Copi Centenario...

Gonzalo Higuain postigao je dva gola (8., 28.), Messi je zabio u 60. minuti, a Erik Lamela u 71. minuti. Rondon je ublažio poraz Venezuele u 70.

Najgore izvedeni 'panenka' ikad

Imala je Venezuela kod zaostatka 0:2 u 42. minuti priliku za još jedan gol, ali je Luis Sejias odlučio u zao čas izvesti "panenku". Naravno, vratar se nije pomaknuo s mjesta i lagano je uhvatio loptu upućenu s bijele točke.

U polufinalu Cope igrat će SAD - Argentina u utorak, 21. lipnja te Kolumbija - Čile dan kasnije.