Varaždinci napravili dobar posao u Moldaviji

Nogometaši Varaždina mogu biti zadovoljni gostovanjem u Moldaviji. U prvom susretu drugog pretkola Europske lige Varaždinci su protiv Iskre Stal igrali neodlučeno 1:1.

14.7.2011.
22:26

Varaždinci su odlično krenuli u utakmicu i već u 12. minuti poveli su pogotkom Tkalčića. U 15. minuti dok se domaćin još tražio hrvatska je momčad stvorila još jednu dobru prigodu, ali je udarac Glavice uspio zaustaviti Iskrin vratar.

Veselje Varaždinaca trajalo je samo pet minuta. U 17. minuti Gorodeči je pucao, vratar Varaždinaca, Krklec, nespretno je reagirao i loptu odbio točno na nogu Ponomara, koji pogađa za 1:1.

U nastavku utakmice obje su momčadi stvorile nekoliko prilika, ali se rezultat više nije mijenjao. Momčad trenera Samira Toplaka bila je mnogo bolja od suparničke. Imali su više udaraca na vrata od Moldavaca (8-4), a imali su i više udaraca iz kuta (7-2).

Uzvratna utakmica u Varaždinu je za tjedan dana.