KRAJ NIZA / Osječani ostali praznih ruku: Varaždin pobjedom na Gradskom vrtu prekinuo krizu

Pogodak vrijedan tri boda za Varaždin postigao je Drožđek u 28. minuti.

26.2.2023.
19:27
Davor Javorovic/PIXSELL

U posljednjem susretu 23. kola SuperSport HNL-a Varaždin je priredio iznenađenje pobijedivši na stadionu Gradski vrt Osijek sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Domagoj Droždek u 28. minuti.

RAPSODIJA MODRIH /

Bijeli 'ubijeni' u na Maksimiru: Fenomenalni Dinamo se poigrao s Hajdukom i napunio im mrežu do vrha

Michele Šego je ubacio s desne strane do Drožđeka koji je ušao u kazneni prostor i mirno pogodio mrežu sa 7-8 metara za vodstvo Varaždina. Bio je to njegov prvi pogodak nakon povratka u Varaždin u veljači.

Prekinuti nizovi

Droždek je započeo karijeru u Varteksu, a potom je otišao u Dinamo, pa Borussiju Dortmund. Prije sedam godina se vratio u Varaždin, zatim je igrao za Lokomotivu i Busan. Ugovor s korejskim klubom mu je istekao početkom ove godine, pa se ponovo vratio u Varaždin kao slobodni igrač.

U nastavku susret Osijek je pokušao izjednačiti, ali nije bio dovoljno konkretan i domaćin nije uspio zabiti pogodak.

Gosti su prekinuli Osijekov niz od 18 utakmica bez poraza na Gradskom vrtu, ali i produžili Osijek niz bez pobjede na četiri kola. S druge strane Varaždin je prekinuo niz od tri uzastopna poraza.