ZELINA - DINAMO 0-4: / Modri rasturili domaćine u drugom dijelu, Osijek, Slaven i Vinogradar u četvrtfinalu

Hrvatski prvak Dinamo plasirao se u četvrtfinale hrvatskog Kupa

31.10.2018.
15:55
PIXSELL

ZELINA - DINAMO 0-4

Strijelci: 0-1 Gavranović (45'), 0-2 Petković (83'), 0-3 Kadzior (89'), 0-4 Kadzior (90')

Nogometaši Dinama u srijedu su poslijepodne u Zelini, okolici Zagreba, slavili protiv istoimenog domaćina 4-0 i tako izborili plasman u četvrtfinale Kupa. Isto su napravili i Osijek na Krku slavivši 5-1, Slaven Belupo u Slavonskom Brodu pobijedivši 1-0 i Vinogradar protiv Jadrana LP rezultatom 4-2.

Gavranović zabio za 1-0, Kadzior utrpao dva komada

Dinamo je poveo u završnici prvog dijela golom Marija Gavranovića, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Bruno Petković u 82. minuti. U samoj završnici 'Modri' su zabili još dva gola, a oba je postigao Damian Kadzior (88, 90).

Osijek bez problema

Većih problema nije imao niti Osijek koji je na gostovanju na Krku protiv istoimenog trećeligaša slavio sa 5-1. Gosti su poveli 3-0 golovima Marića (5), Hajradinovića (39) i Dugandžića (42), a u posljednjim trenucima prvog poluvremena smanjio je Brdar. U drugom dijelu Osijek je zabio još dva gola, a strijelci su bili Pilj (61) i Dugandžić (83).

Slaven 'osvojio' Slavonski Brod

Slaven Belupo je u Slavonskom Brodu pobijedio Marsoniju sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Bogojević u 60. minuti. Slaven je i u prvom poluvremenu imao nekoliko lijepih prilika, ali su Šarlija, Gordana i Bongongui bili precizni.

Vinogradar lako protiv Jadran Luka Ploče

Mjesto u četvrtfinalu izborio je i Vinogradar koji je u Mladini pobijedio Jadran Luka Ploče sa 4-2.

U utorak su četvrtfinale izborili i nogometaši Lokomotive i Intera. Lokomotiva je slavila kod trećeligaša Zadra sa 3-1, dok je Inter u Zaprešiću pobijedio pulsku Istru 1961 sa 2-1.

U preostala dva susreta osmine finala sastaju se Šibenik - Hajduk, te Varaždin - Rijeka.

REZULTATI OSMINE FINALA Krk - Osijek 1-5 Zelina - Dinamo 0-4 Marsonia - Slaven Belupo 0-1 Vinogradar Mladina - Jadran Ploče 4-2 Šibenik - Hajduk (16 sati) Varaždin - Rijeka (19 sati)

U utorak: Zadar - Lokomotiva 1-3 Inter - Istra 1961 2-1

GOTOVA JE UTAKMICA

90' - Raspala se obrana Zeline. Još jedan gol Kadziora koji je pokupio jedan otpadak i matirao golmana.

89' -GOOOL: Poljak Kadzior lijepo je skočio i glavom pogodio suprotni kut za 3-0.

83' - GOOOL: Dinamo rješava pitanje prolaska u četvrtfinale Kupa. Bruno Petković pobjegao je obrani Zeline i pogodio pokraj golmana za vodstvo Dinama 2-0.

77' - Lijep pokušaj Luke Menala koji je za Dinamo pucao s nekih 20-ak metara, ali bez uspjeha.

UŽIVO OD 16.00: ŠIBENIK POD OPSADOM POLICIJE, STRAHUJE SE OD NEREDA; Dosad privedeno 27 navijača, od kojih 22 BBB-a

62' - Vinogradar je u Mladini zabio dva gola u kratko vrijeme početkom drugog dijela protiv Jadrana Luke Ploče i poveo 4-1, a Slaven Belupo poveo je protiv Marsonije u Slavonskom Brodu 1-0. Osijek je Krku pobjegao na tri gola prednosti i sad je 4-1 za bijelo-plave s Drave.

59' - Mario Musa ubacio je za Gojaka koji solidno puca glavom, ali njegova lopta otišla je malo iznad gola.

56' - Žuti karton dobio je strijelac Mario Gavranović i odmah izašao iz igre, zamijenio ga je Bruno Petković. Izašao je i bosanskohercegovački igrač Hajrović, a zamijenio ga je Damian Kadzior.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme uz jednu zamjenu u momčadi Zeline: Mihael Mačković ušao je u igru umjesto Ante Radoša.

45' -GOTOVO JE PRVO POLUVRIJEME. Na poluvremenu ostalih Kup utakmica koje se igraju rezultati su sljedeći: Krk - Osijek 1-3, Marsonia - Slaven Belupo 0-0, Vinogradar - Jadran LP 2-1. Od 16 sati u Šibeniku se sastaju Šibenik i Hajduk, a od 19. 00 u Varaždinu igraju istoimena momčad s Rijekom.

45' - GOOOL: Dinamo je uspio probiti blok Zeline. Gavranović je u posljednjoj minuti prvog dijela, na dodavanje raspoloženog Antonija Marina, s 20-ak metara prizemnim udarcem pogodio donji desni kut vratara domaćih Jurića-Bare.

14' - Uzvraća Dinamo, ovo je najveća šansa za modre do sad. Antonio Marin ubacio je iz kuta, a Mario Budimir sa sedam-osam metara glavom pucao preko gola.

9' - Hajrović iz slobodnjaka s nekih 25 metara gađa živi zid.

4' - Velika prilika za Zelinu! Hrvoje Skupnjak pobjegao je modrom pokušaju da napravi zaleđe i sjurio se prema Danijelu Zagorcu koji mu je ipak pročitao i skinuo udarac.