VARAŽDIN - OSIJEK 0:1: / Nenad Bjelica s Osječanima do druge uzastopne pobjede; Ponovno dva različita poluvremena sastava iz Slavonije

Osijek uzeo bodove u Varaždinu

20.9.2020.
20:54
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

5. kolo HNL-a; Stadion u Varaždinu: Anđelko Herjavec

VARAŽDIN - OSIJEK 0:1

VARAŽDIN: Zelenika - Memija, Stolnik, Pellumbi, Urata - Senić, Đurasek - Mehdikhani, Kolarić, Drožđek - Obregon

OSIJEK: Ivušić - Silva, Škorić, Majstorović, Jurčević - Žaper, Jugović, Pilj - Bočkaj, Erceg - Mierez

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U jedinom nedjeljnom susretu 5. kola Prve HNL Osijek je kao gost svladao Varaždin sa 1:0 (1:0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Žaper u 15. minuti nakon velike pogreške vratara domaćih Zelenike. Njega je preletjela lopta ubačena iz kornera, a na drugoj je vratnici neometan ostao Žaper koji je glavom proslijedio loptu u mrežu.

20.09.2020., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 05. kolo, NK Varazdin - NK Osijek. Trener Osijeka Nenad Bjelica Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Osijek i Varaždin sada imaju po sedam bodova

Bila je ovo druga prvenstvena pobjeda Osijeka nakon što je momčad preuzeo Nenad Bjelica, ali i još jedna utakmica u kojoj su Osječani imali dva različita poluvremena. Nakon onog jako lošeg protiv Basela u 2. pretkolu Europske lige (poraz 2:1), ovog su puta odlično igrali u prvom, i lošrije u drugom dijelu. No, kvaliteta Osijeka ipak je izašla na površinu i uspjela sačuvati rezultat.

I Osijek i Varaždin sada imaju po sedam bodova te drže četvrto i peto mjesto na ljestvici. Isti broj boova uz utakmicu manje imaj i treći Hajduk.

Na vrhu su Dinamo i Gorica sa po 13 bodova.

REZULTATI 5. KOLA: Petak: Šibenik - Lokomotiva 3-2 (Ampem 11, 84, Jurić 39 / Kallaku 33, Sammir 69) Subota: Gorica - Istra 1961 2-2 (Špikić 29, Delfi 89 / Vuk 12, Gržan 76-11m) Dinamo - Slaven Belupo 3-3 (Gavranović 4, 8, Majer 68 / Etoundi 1, Krstanović 22-11m, Knoll 73) Nedjelja: Varaždin - Osijek 0-1 (Žaper 15) Odgođeno: Rijeka - Hajduk LJESTVICA: 1. Dinamo 5 4 1 0 16-5 13 2. Gorica 5 4 1 0 14-7 13 3. Hajduk 4 2 1 1 7-5 7 4. Osijek 5 2 1 2 6-6 7 5. Varaždin 5 2 1 2 4-7 7 6. Rijeka 4 2 0 2 4-6 6 7. Slaven Belupo 5 0 4 1 6-7 4 8. Šibenik 5 1 1 3 6-8 4 9. Lokomotiva 5 1 1 3 5-12 4 10. Istra 1961 5 0 1 4 3-8 1

94' - Gotova je utakmica.

90' - Igrat će se još 4 minute.

83' - ZALEĐE, NEMA GOLA OSIJEKA: Stigla je sjajna osječka prizemna lopta s lijevog boka na drugu stativu gdje je sam kao duh stajao Kleinheisler. Ipak, Mađar je bio u zaleđu. Četvrto je to zaleđe Osijeka na susretu dok Varaždin nema niti jedno još...

20.09.2020., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 05. kolo, NK Varazdin - NK Osijek. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

81' - Sve visoke lopte završavaju kod Varaždinaca. No, ne mogu ju dugo zadržati u nogama. Osijek grabi prema pobjedi.

67' - Evo reakcije s klupe Osijeka. Bjelica je uveo Ndockyta, koji se vraća nakon ozljede, a izvadio Bočkaja.

64' - Zaprijetio je Osijek i nakon nekoliko dobrih dodavanja i kombinacija Mierez je škaricama vratio Bočkajevu ubačenu loptu u sredinu odakle je Jugović probao pucati, ali nije to dobro napravio.

60' - Mehdikani izlazi iz igre, a mijenja ga Delić. Također, Toplak je izvadio brzonogog Kolumbijca Obregona i uveo Leona Benka za veliki pljesak domaće publike.

53' - Pritisnuli su Varaždinci. Igraju bolje nego u prvom dijelu, ali svejedno teško dolaze u prilike.

Ubrzo nakon toga Jugović je zaradio žuti karton zbog udarca laktom, a Osijek je dobio priliku iz slobodnog udarca. Pucao je Urata, lopta je zaobišla živi zid, ali bila je preslaba i nije mogla prevariti Ivušića.

20.09.2020., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 05. kolo, NK Varazdin - NK Osijek. Ante Erceg Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Bio je to prvi udarac Varaždina u okvir na susretu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

45'+2 - GOTOVO JE PRVO POLUVRIJEME U VARAŽDINU: Niti jedan udarac Varaždinaca u vrata Osijeka, s druge strane Osječani su gađali 7 puta, u okvir 3.

45' - Sudačka nadoknada je 2 minute.

42' - Varaždinci prijete preko Drožđeka i Mehdikhanija.

30' - Niti prekršaj nad Mierezom, ali niti nad Obregonom na drugoj strani nije ponukao Ivana Bebeka da se oglasi i svira barem jedan faul.

27' - Argentinac Mierez pao je iako to nije bio neki posebno jak kontakt, uhvatio se odmah za koljeno koje je potencijalno teže nastradalo pri tome padu. Nije to dobra vijest za Bjelicu, jer Grezde nema niti na klupi.

25' - Osijek gospodari terenom i ima posjed lopte u velikoj većini, ali Varaždin igra sve bolje.

21' - Mehdikhani je bio suviše neprecizan prilikom pokušaja nakon jednog centaršuta.

15' - GOOOL: Osijek je udarcem glavom poveo s 1:0. Žaper je dao jeftin gol Varaždinu. Osijekov presing se isplatio jer nakon odličnog prolaza Silve kojim je izborio korner, najviši u skoku bio je Žaper i pogodio.

13' - Mierez je započeo susret umjesto Grezde u Osijeku.

6' - Treća općenito, a prva velika prilika za Osijek. Jugović spušta za Ercega koji iz blizine ne pogađa, ali se lopta odbija do Bočkaja. Ovaj pak iz matne situacije gađa prejako i previsoko. Veliki promašaj gostiju iz srca Slavonije.

3' - Prijeti opet Osijek. Pilj je vratio do Miereza na rub šesnaesterca malo iskosa, ovaj je šutirao, ali je to od bloka otišlo u korner. Bijelo-plavi žele odmah zabiti.

2' - Odmah su gosti krenuli, no prvu njihovu akciju prekinula je sudačka postava nakon Anti Ercegu svirano zaleđe.

1' - Počela je utakmica