VELIKA SPLITSKA FEŠTA U GRADSKOM VRTU: / Hajduk slavio usred Osijeka i izborio polufinale Hrvatskog kupa

Nogometaši Hajduka plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa, u četvrtfinalnoj su utakmici u Gradskom vrtu pobijedili Osijek s 3-1.

29.11.2017.
17:44
Davor Javorovic/PIXSEL

OSIJEK - HAJDUK 1-3

OSIJEK: Antolović - Grgić, Šimunec, Škorić, Barišić - Jambor, Mioč - Hajradinović, Lopa, Grezda - Ejupi

HAJDUK: Stipica - Tudor, Lopez, Nižić, Memolla - Barry, Radošević, Savvas - Said, Ohandza, Erceg

STRIJELCI: 0-1 Ohandza (39), 1-1 Marić (59), 1-2 Nižić (68), 1-3 Erceg (90+3)

Osijek i Hajduk su pred 4256 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali odličnu utakmicu nakon koje su gosti slavili, premda je i Osijek imao niz prilika.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i u prvih pola sata imao je dvije sjajne prilike. Prvu priliku je u 16. minuti imao Grezda koji se sjurio prema Stipici i pucao s 14 metara, ali je Hajdukov vratar obranio. U 29. minuti Hajradinović je ubacio prizemnu loptu u peterac, ali Ejupi je zakasnio na njegov ubačaj.

DINAMO OSIGURAO POLUFINALE KUPA: /

Henriquez zabio hat-trick, Istra časno pala na Maksimiru

Kazna je stigla u 39. minuti. Erceg se probio po lijevoj strani, uslijedio je odličan ubačaj u sredinu gdje je Ohandza iz voleja s desetak metara udaljenosti smjestio loptu u mrežu.

Osijek je izjednačio u 59. minuti preko Mirka Marića koji je ušao u igru na početku drugog dijela. Hajradinović je nabacio s lijevog krila, Ejupi nije uspio dirati loptu, ali je ona došla do Marića koji ju je iz blizine smjestzio u gol.

Međutim, svega devet minuta kasnije gosti su ponovno poveli, Toma Bašić je ubacio iz kornera, a Zoran Nižić zabio glavom za 2-1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Ante Erceg u prvoj minuti sudačke nadoknade. Hajduk je odigrao kontranapad u kojem je Erceg izbio sam pred Antolovića. Osječki je golman promašio loptu, a Erceg je mirno smjestio u praznu mrežu.

UŽIVO:

90+5' - KRAJ UTAKMICE, HAJDUK JE POBIJEDIO S 3-1.

90+3' - Hajduk je odigrao kontranapad u kojem je Erceg izbio sam pred Antolovića. Osječki je golman promašio loptu, a Erceg je mirno smjestio u praznu mrežu.

90+3' - GOOOOOOOOL! HAJDUK VODI S 3-1.

90+1 - Pokušao je sada i Erceg, ali lopta je završila u rukama Antolovića.

90' - Pucao je Mudražija, ali nije bio precizan.

87' - Izmjena kod Hajduka: u igri je Ismajli, a na klupi je strijelac prvog gola Ohandza.

82' - Zahuktala se sada situacija, žute kartone su, što zbog prekršaja, što zbog prigovora dobili Šimunec, Škorić i Ohandza.

76' - Žuti karton je dobio Tudor.

76' - Osječani opet traže jedanaesterac, tvrde da je Savvas igrao rukom, ali Zebec se nije oglasio.

72' - Dvostruka izmjena kod domaćih: na klupi su Hajradinović i Jambor, a ušli su Lukić i Mudražija.

68' - Toma Bašić je nabacio iz kornera, a Nižić glavom matirao Antolovića.

68' - GOOOOOOOOL! HAJDUK VODI S 2-1.

66' - Velika opasnost pred golom Hajduka, Lopez je u posljednji trenutak očistio loptu ispred Šimuneca.

63' - Hajradinović je pucao iz slobodnog udarca iskosa s 22 metra iskosa, ali Stipica je uspio obraniti.

59' - Hajradinović je nabacio s lijevog krila, Ejupi nije uspio dirati loptu, ali je ona došla do Marića koji ju je iz blizine smjestzio u gol.

59' - GOOOOOOL! OSIJEK JE IZJEDNAČIO NA 1-1.

55' - Prva izmjena kod Hajduka: Toma Bašić je zamijenio Saida.

53' - Šimunec je smjestio loptu u mrežu, ali je pogodak opravdano poništen zbog ranijeg zaleđa Marića.

52' - Ejupi je bio u dobroj prilici, ali je malo zakasnio na ubačaj.

49' - Stipica je nezgodno pao nakon duela sa Šimuncem, ali ipak će nastaviti igru.

48' - Službeni podatak kaže da je na tribinama 4256 gledatelja.

46' - U Osijeku je napravljena jedna izmjena: ušao je Marić umjesto Lope.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+2' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, HAJDUK VODI S 1-0.

45' - Žuti karton je sada dobio i Said.

42' - Žuti karton za Hamzu zbog oštrog prekršaja.

39' - Erceg se probio po lijevoj strani, uslijedio je odličan ubačaj u sredinu gdje je Ohandza iz voleja s desetak metara udaljenosti smjestio loptu u mrežu.

39' - GOOOOOOOL! HAJDUK VODI S 1-0.

31' - Ohandza je ubacio u peterac, a Šimunec u posljednji trenutak izbio loptu ispred Saida.

29' - Još jedna sjajna prilika za Osijek! Hajradinović je s lijeve strane poslao prizemnu loptu u peterac, uklizao je Ejupi, ali je i zakasnio za djelić sekunde.

25' - Erceg je pucao iskosa sa 17 metara, ali loptaje otišla preko grede.

24' - Jambor je dobio žuti karton zbog grubog prekršaja na Hamzi Barryju.

19' - U međuvremenu se nastavljauu uvrede na račun vodećih ljudi hrvatskog nogometa, sada je na red došao i Zdravko Mamić.

17' - Tražili su Osječani jedanaesterac, smatrajući da je lopta pogodila Nižića u ruku, ali snimka je pokazala da je u pitanju bilo rame.

16' - Velika prilika za Osijek! Hajradinović je proigrao Grezdu koji se sjurio u kazneni prostor i pucao s 14 metara, ali Stipica je sjajno obranio.

13' - Probio se Grgić po desnoj strani i ubacio u kazneni prostor, ali Stipica je bio na mjestu i sigurno uhvatio loptu.

9' - Ejupi je ubacio u sredinu s desne strane, ali nikoga od njegovih suigrača nije bilo tamo i lopta je završila u rukama Stipice.

5' - Said se probio po desnoj strani u ubacio u sredinu prema Ohandzia, ali ovaj se spetljao i nije uspio pucati.

4' - Grezda je uputio prvi udarac prema golu na večerašnjoj utakmici, opalio je s vrha šesnaesterca, ali nije to bilo opasno po vrata Splićana.

3' - Na travnjaku nema puno zanimljivosti, ali zato tribine ne miruju. Sada se čuju salve uvreda upućene predsjedniku HNS-a Davoru Šukeru.

1' - Na tribinama je krenulo žestoko, odjekuju uvrede na račun čelnika HNS-a.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Glavni sudac je M. Zebec (Varaždin), a pomoćnici su mu B. Križarić (Čakovec) i I. Modrić (Zagreb).

0' - Ove su se dvije momčadi sudarile prije samo četiri dana u prvenstvu, a poljudska je utakmica okončana remijem (1-1).

0' - Osijek će biti oslabljen u ovoj utakmici jer nema Bobana, Bočkaja, Baraća, dok je na klupi Mudražija.

0'- Poznati su sastavi za večerašnji ogled. Hajdukov trener Željko Kopić odlučio se za vrlo ofenzivnu postavu sa Saidom, Ohandzom i Ercegom u napadu.