SUAREZ POSLAO SAUDIJCE DOMA: / Rusija i Urugvaj prvi su sudionici osmine finala na SP-u

Rusija i Urugvaj prve su reprezentacije koje su izborile osminu finala

20.6.2018.
18:10

Reprezentacija Urugvaja svladala je Saudijsku Arabiju sa 1-0 (1-0) u utakmici 2. kola skupine A Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, koja je u srijedu odigrana u Rostovu na Donu, gdje će 26. lipnja Hrvatska igrati zadnju utakmicu grupne faze protiv Islanda.

Urugvaj se pridružio Rusiji kao druga reprezentacija koja je osigurala mjesto u osmini finala Svjetskog prvenstva, a pobjedu im je donio njihov najbolji strijelac Luis Suarez pogotkom u 23. minuti dvoboja, kada je iskoristio pogrešnu procjenu vratara Saudijske Arabije, koji je promašio loptu pri pokušaju 'boksanja', a napadač Barcelone samo podmetnuo nogu i postigao svoj prvi pogodak na ovom turniru.

Urugvaj i Rusija će se 25. lipnja u Samari boriti za prvo mjesto u skupini A, a domaćoj reprezentaciji je za to dovoljan i neodlučen ishod zbog bolje gol-razlike. Istoga dana će Saudijska Arabija i Egipat igrati utakmicu za 3. mjesto u skupini A.

Nakon dva kola Rusija je vodeća sa šest bodova, koliko ima i drugoplasirani Urugvaj. Treći je Egipat, a četvrta Saudijska Arabija.

Uruguay - Saudi Arabia Rezultati uživo

Rezultati by SofaScore

UŽIVO: URUGVAJ - SAUDIJSKA ARABIJA 1-0

URUGVAJ: Muslera; Varela, Godin, Gimenez, Cacares; Sanchez, Vecino, Bentancur, C. Rodriguez; Suarez, Cavani

SAUDIJSKA ARABIJA: Al-Owais; Al-Burayk, Al-Bulaihi, Hawsawi, Al Shahrani; Otayf, Behebri, Jassim; Al Faraj, Al Dawsari, AL Muwallad

90+4' Kraj utakmice! Urugvaj je pobijedio sa 1-0 i izborio osminu finala.

90' Bit će četiri minute sudačke nadoknade!

89' Laxalt daje povratnu loptu na Suareza, ali njegov udarac je loš i ide daleko od gola.

86' Sjajna šansa za Cavanija koji je izbio jedan-na-jedan sa vratarom Saudijske Arabije, ali njegov udarac je obranjen.

79' Dalekometni pokušaj Lucasa Torreire, lopta mijenja smjer, ali prolazi pored vratiju Al-Owaisa.

62' Još jedna sjajna prilika za Urugvaj, Cavani sjajno pronalazi Carlosa Sancheza na desnoj strani, ali njegov udarac glavom ide iznad gola.

60' Centaršut Sancheza, ali Hawsawi izbacuje loptu ispred Cavanija

52' Kontra Urugvaja, Bentancur i Cavani oslobađaju Suareza, koji radi prekršaj u napadu.

50' Slobodan udarac za Urugvaj u opasnoj zoni! Suarez šutira, ali brani Al-Owais.

46' Počinje drugo poluvrijeme.

45+3 Kraj prvog poluvremena! Urugvaj pogotkom Suareza vodi 1-0

37' Ubacivanje Al-Burayka, ali tamo nema nikoga, gol-aut za Musleru.

29' Šansa za Arabiju, jedna lopta ide preko Diega Godina, a Behebri šutira preko urugvajskog gola.

23' GOOOL! Vratar Saudijske Arabije AL-Owais skače u prazno nakon kornera, Luis Suarez pogađa za 1-0!

22' Kombinacija Cavanija i Rodrigueza na lijevom boku, ali povratnu loptu čisti stoper Saudijske Arabije.

20' Brza kontra Urugvaja, ali Cavanijev ubačaj čisti Al Shahrani.

16' Obje momčadi zasada igraju dosta oprezno, bez previše igrača ispred lopte.

15' Šansa za Urugvaj - Vecino šalje dugu loptu na Varelu, koji dodaje Suarezu, čiji udarac završava u stativi!

4' Ubacivanje sa strane Saudijaca, Muslera sigurno kupi loptu.

1' Počinje utakmica!

0' Saudijci imaju dobar omjer protiv Urugvaja