SLAVIA – HAJDUK 2-3: / Caktaš i Bašić iščupali pobjedu za Hajduk, Bijeli izborili treće pretkolo Europa lige

Hajduk je danas odigraa uzvratnu utakmicu drugog pretkola Europa lige protiv Slavije

2.8.2018.
19:51
Screenshot

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u 3. pretkolo Europske lige nakon što su i u uzvratnom dvoboju 2. pretkola svladali Slaviju iz Sofije, ovoga puta kao gosti su bili bolji sa 3-2 (1-1) što im je uz 1-0 pobjedu iz prve utakmice u Splitu prije tjedan dana osiguralo ukupni uspjeh od 4-2.

Hajduk je u Sofiji kontrolirao utakmicu od prve do posljednje minute, a bugarski sastav ustvari niti jednom nije niti zaprijetio mogućnošću nadoknade zaostatka iz prvog susreta u Splitu. Hajduk je poveo 1-0 golom debitanta u svojim redovima Stanka Jurića (24), da bi u nastavku golove za 2-1 i 3-2 postizao kapetan Mijo Caktaš (55-11m, 86). Strijelci za domaće bili su Galin Ivanov (45-11m) i Georgi Jovov (70).

Hajduk bolji na otvaranju

Splićani su bolju igru u otvaranju utakmice okrunili u 24. minuti kada je Jurić, koji je malo ranije zamijenio ozlijeđenog Beširovića, glavom pogodio domaću mrežu nakon lijepog ubačaja Bašića. U samoj završnici prvog poluvremena talijanski sudac Doveri je u duelu Karabeljova i Caktaša u kaznenom prostoru Hajduka vidio prekršaj igrača splitskog sastava i pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Ivanov.

I u nastavak je Hajduk krenuo angažiranije, a za takav pristup je bio nagrađen 11-ercem u 55. minuti nakon što je lopta u ruku pogodila igrača Slavije Uzunova. Caktaš je bio precizan za 2-1.

Ljubić spasio Hajduk na kraju utakmice

Neopreznost u obrani Hajduka Slavia je iskoristila za 2-2 u 70. minuti, Šokolarov se iskrao na desnoj strani, njegov udarac je Ljubić odlično obranio, no na odbijenu loptu najbrže je reagirao Jovov. Da se situacija u završnici ne zakomplicira pobrinuo se mladi vratar Hajduka Marin Ljubić koji je u 83. minuti sjajnom reakcijom zaustavio pokušaj Angelova, da bi tri minute potom Caktaš pogodio glavom za pobjedu Hajduka nakon još jednog odličnog ubačaja Bašića.

Hajduk će u 3. pretkolu igrati protiv boljeg iz ogleda rumunjskog FCSB-a i slovenskog Rudara iz Velenja u kojemu FCSB ima prednost od 2-0 ostvarenu u prvoj utakmici u Velenju.

Slavia Sofia - HNK Hajduk Split Rezultati uživo

UŽIVO: SLAVIA - HAJDUK 2-3

SLAVIA: Stergiakis, Chuchukov, Karabelyov, Stanisavlevich, Tsvetanov, Velkovski, Uzunov, Martinov, Ivanov, Yomov, Gamakov

HAJDUK: Ljubić; Fomitschow, Lopez, Mikulić, Juranović; Beširević, Barry, Caktaš; Gyurcso, Said, Bašić

90+3 Kraj utakmice.

86' GOOOOOL! Hajduk i treći put ima prednost! Toma Bašić upisao je i drugu asistenciju kada je ubacio iz slobodnog udarca, a strijelac je po drugi put Mijo Caktaš!

76' Hamza je opalio sa više od 40 metara, lopta ide daleko iznad gola.

72' Hajduk ima slobodni udarac sa tridesetak metara iz lijeva, šutira Caktaš, ali lopta ide preko gola.

70' GOOOL! Slavia je ponovo izjednačila! Jedna lopta sa lijeve strane stvorila je gužvu u kaznenom prostoru Hajduka, a najbolje se snašao Yomov koji zabija za 2-2.

67' Opasan udarac Hamze iskosa, sa desne strane - loptu hvata Stergiakis.

58' Jurić pokušava sa dalekometnim udarcem - šut ide preko vratiju Stergiakisa.

55' GOOOOOL! Mijo Caktaš je siguran sa bijele točke, nakon što je Uzunov igrao rukom u kaznenom prostoru Slavije. Hajduk vodi 2-1.

52' Juranović centrira u kazneni prostor Slavije, ali ispred Saida to čisti obrana domaćih.

49' Mikulić siguran i čisti loptu ispred Yomova, koji se sjurio prema vratima Bijelih.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2' Kraj prvog poluvremena. Slavia - Hajduk 1-1

45' GOOOOL! Ivanov pogađa iz jedanaesterca za 1-1 nakon što je Caktaš napravio prekršaj za najstrožu kaznu.

36' Sjajna kontra Hajduka! Hamza je iz sredina prenio loptu u protivničku polovicu i odlično pronašao natrčalog Fomitschowa na lijevom boku, ali povratna lopta je malo prekratka. Ostaje 0-1.

33' Slobodni udarac za Hajduk s lijeve strane - ubacuje Bašić, ali to je lak plijen za vratara Stergiakisa.

29' Stanislavljević gađa direktno iz slobodnjaka, ali lopta gađa Gyurcsa u živom zidu.

24' GOOOOOL! Loptu je na lijevoj strani primio Toma Bašić, sjajno centrirao, a onda glavom sjajno pogađa Dino Jurić za 1-0 Bijelih, Hajduk sada ima 2-0 i Slavija mora postići tri pogotka ne bi li prošla dalje!

21' Tsvetanov je ubacio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, obrana Bijelih je lako izbacila loptu.

17' Slavia je odigrala prvu smisleniju akciju sa dugom loptom na desno krilo, ali udarac ide daleko od Ljubićevog gola.

14' Korner izvodi Toma Bašić, a nakon gužve u šesnaestercu, lopta se izbija van za novi napad Hajduka.

12' Hajduk pokušava ući u kazneni prostor sa dugom loptom na Saida, ali talijanski napadač radi prekršaj u napadu.

5' Stanko Jurić ulazi umjesto povrijeđenog Dine Beširevića kod momčadi Hajduka

0' Počela je utakmica!

0' Stigli su početni sastavi.