SLAVEN BELUPO - DINAMO 1:1 / Blijedi Dinamo ostao bez pobjede u vjetrovitoj Koprivnici: Modri su jedva izvukli bod protiv rastrčanog Slavena

Slaven Belupo je uzeo bod protiv Dinama u Koprivnici

4.2.2023.
15:08
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Slaven Belupo i Dinamo u susretu su 20. kola u Koprivnici igrali 1-1 (1-1).

TEŠKO STEČENA POBJEDA /

Barišić iz slobodnog udarca pogodio za slavlje Rangersa: Vatreni je bio heroj, Čolaku mrvice u teškoj pobjedi

Dinamo je poveo u otvaranju susreta preko Josipa Drmića (3), a na 1-1 poravnao je Nikola Jambor (32).

Susret u Koprivnici odigran je po jakom vjetru i hladnom vremenu koje je uvelike otežavalo kombinatoriku pa nije gledatelji nisu mogli uživati u kvalitetnom nogometu.

Blijedi Dinamo zamalo ostao bez bodova

Ipak, samo otvaranje bilo je obećavajuće. Drmić i Bočkaj odlično su odigrali dvostruko proigravanje na lijevom krilu, a švicarski je napadač preciznim udarcem sa 15-ak metara pogodio suprotni kut.

Usprkos tome što su igrači protiv vjetra, domaći su uspjeli poravnati u prvom poluvremenu. Manaj je uspio osvojiti jednu loptu u skoku na rubu kaznenog prostora, ona je došla do Crnca koji se znalački zagradio i sve pripremio za udarac Jambora koji je kroz šumu nogu pogodio donji lijevi kut Livakovićeva gola.

U drugom poluvremenu Slaven je imao pomoć vjetra kojega je koristio za brze protunapade, no u završnicama akcija domaćih nije bilo preciznosti. S druge strane, Dinamo nije stvorio niti jednu smislenu akciju, no centimetri su ga dijelili da ipak stigne do pogotka. U 75. minuti Emreli je prošao po desnoj strani i poslao lošu prizemnu loptu na peterac. No, tamo je kapetan domaćih Božić reagirao izrazito nespretno i neometan, umjesto da izbije loptu, podogio gredu vlastitog gola.

Vodeći Dinamo sada ima 46 bodova, osam više od drugog Hajduka, dok je Slaven Belupo stigao na četvrto mjesto sa 28 bodova, jednim više od pete Istre 1961 i šestog Varaždina.

UŽIVO:

Supersport HNL 20. kolo

Slaven Belupo - Dinamo (1:1)

(Drmić 3'/ Jambor 32')

Sastavi:

Slaven Belupo (4-3-3): Čović - Tepšić, Božić, Soldo, Talys - Mudražija, Jambor, Marina - Crnac, Manaj, Hoxha

Dinamo Zagreb (4-2-3-1): Livaković - Ristovski, Šutalo, Perić, Ljubičić - Ademi, Bulat - Špikić, Baturina, Bočkaj - Drmić

-----------

Kraj! Dinamo je osvojio samo bod u vjetrovitoj Koprivnici. Prvaci su slabo igrali i domaći Slaven je zasluženo uzeo bod, a valja istaknuti da su lako mogli doći i do pobjede protiv danas slabog Dinama.

92' - Velika prilika za Slaven! Kocijan je gađao, lopta je prošla malo pokraj gola Dinama! Teško žive prvaci

90' - Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade

90' - Dinamo sada malo pritišće, ali bez prave prilike

88' - Hoxha je opet krasno prošao po strani, ali je Krstanović loše zahvatio njegovu povratnu loptu

85' - Modri su sada zakuhali jednu priliku, ali na kraju je Menalo slabo pucao

77' - Nova promjena Dinama, Menalo je ušao umjesto Špikića

77' - Mudražija je sada pao u šesnaestercu, tražio je penal, ali ništa od svega

77' - Moharrami je pogriješio na sredini terena, Slaven je imao kontru, ali su se Modri nekako obranili!

75' - Emreli je prošao po strani, ubacio, a Božić je zamalo zabio autogol. Korner za Dinamo

73' - Mijenja i Zekić, ušao je legendarni Krstanović, izašao je Manaj, također je ušao debitant Perošević, mijenja Crnca

69' - Hoxha je krasno prošao Moharramija, pucao iz daljine, ali daleko iznad gola

66' - Emreli je sada probao izvan šesnaesterca, ali slabo i bezopasno

65' - Lijepa kombinacija Dinama, ali je Moharrami loše centrirao

64' - Evo i najavljene promjene kod Dinama, Petković je ušao umjesto strijelca Drmića, ušao je i Moharrami umjesto Ristovskog

61' - Crnac je sada predriblao i Livakovića, ali je iz teškog kuta pucao i njegov udarac je Ristovski počistio s crte!

61' - Čini se da ćemo uskoro vidjeti Brunu Petkovića na terenu

57' - Slaven Belupo izgleda dobro u obrani, a ni ne pomaže dosta statičan napad aktualnih prvaka

50' - Hoxha je lijepo prošao po lijevoj strani, oštro je ubacio, ali lopta nikoga nije pronašla. Bilo je opasno pred vratima Livakovića

48' - Požutio je Šutalo nakon prekršaja na Manaju uz aut-liniju

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nadamo se nešto zanimljivijem nastavku utakmice. Čačić je odmah odradio promjenu, ušao je Emreli umjesto Bočkaja koji je, podsjetimo, asistirao za pogodak Drmića

Kraj prvog poluvremena! Dinamo je rano poveo preko Drmića, a potom smo gledali poprilično nesadržajnu utakmicu. Domaći Slaven je praktički iz ničega došao do iznenađujućeg izjednačenja u 32. minuti pogotkom Jambora. Nadamo se nešto sadržajnijem drugom dijelu.

45' - Sudac je dodao još samo jednu minutu u prvom poluvremenu

40' - Probao je sada Ljubičić iz daljine, ali je lopta otišla daleko iznad gola

36' - Prijetio je sada Mudražija, ali nije dobro zahvatio loptu te je prošlo pokraj gola

32' - GOOOOL! Praktički iz ničega je Slaven stigao do izjednačenja, gađao je Jambor kroz šumu nogu s vrha šesnaesterca i pogodio za 1:1! Možda se sada utakmica rasplamsa

28' - Tu i tamo bljesne koja akcija, ali praktički gledamo utakmicu bez puno prilika

23' - Ademi je nekako došao do lopte, dodao do Drmića koji puca, ali lopta uz pomoć vjetra odlazi iznad gola

19' - Gledamo dosta tvrdu utakmicu i puno "borbe" u sredini terena

16' - Evo i prvog žutog kartona danas, zaradio ga je Manaj zbog starta na Periću

14' - Lijepo je kombinirao Dinamo, Špikić je tražio Bočkaja na drugoj, ali je dodavanje bilo prejako i Bočkaj nije uspio kvalitetno ubaciti

12' - Talys je prošao po strani, ubacio je, ali obrana Dinama čisti

11' - Šutalo je poslao jednu lijepu dijagonalu prema Bočkaju, ali je vjetar doslovno odnio loptu u gol-aut

10' - Ljubičić je srušio Mudražiju, Slaven je probao iz ubačaja, ali ništa od svega

9' - Vjetar dosta utječe na let lopte, s tribina se ori pjesma Bad Blue Boysa koji su očito stigli u velikom broju

3' -GOOOOL! Slaven nije iskoristio svoju priliku, ali zato Dinamo jest! Bočkaj je lijepo prošao po strani, dao je povratnu za Josipa Drmića koji bombom para mrežu i to je 1:0!

2' - Božić se našao u dobroj situaciji nakon nesporazuma Šutala i Perića, ali njegov udarac glavom ide kraj gola!

2' - Slaven Belupo je izborio korner, u Koprivnici je vjetrovito, puše jak vjetar, ali prema nekakvim najavama bi trebao stati do 18 sati

1' - Počeo je susret u Koprivnici