ŠKOTSKA - HRVATSKA 2:2: / Mladi Vatreni vodili 2:0, imali praktički Euro, i sve prosuli! Nismo u dobroj situaciji

Mladi Vatreni propustili priliku uzeti važna tri boda

12.11.2020.
17:51
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Kvalifikacije za EURO U21

Škotska - Hrvatska U-21 2:2

Škotska: Doohan; Johnston, Porteous, McCrorie, Harvie – Campbell, Ferguson, Maguire – Reading, Patterson, Hornby

Hrvatska: Šemper; Gvardiol, Vušković, Sosa, Šutalo - Nejašmić, Moro, Bistrović, Šverko – Majer, Kulenović

Strijelci: 0:1 Moro (20), 0:2 Bistrović (25), 1:2 Middleton (54), 2:2 McLennan (70)

Propustili smo veliku priliku! Hrvatska U-21 reprezentacija nije uspjela sačuvati vodstvo 2:0 iz prvog poluvremena, raspala se i škotski igrači s klupe Middleton i McLennan zabili nam dva gola, a Sosa dobio crveni. Šemper je, pritom, kod intervencije kod gola za 2:1 imalo loptu, bio na njoj, ali mu je ona nekako iscurila iz ruku, otkotrljala se u mrežu.

Ovisimo o drugima

Iako su i domaćini ostali bez Billyja Gilmoura, koji je bio također ušao u igru poput Middletona i McLennana, isključen je zbog prigovora talijanskom sucu nakon jednog bezazlenog prekršaja na sredini terena.

Mora da mu je nešto gadno rekao kad je dobio crveni... U završnih 20-ak minuta, nismo mogli do pobjede koja bi nas odvela na prvo mjesto. Ovako ostajemo treći i ne ovisimo o sebi, i to je ono najgore, ovisiti o drugima. Trebat će nam se poklopiti drugi rezultati da dohvatimo finalni turnir. Sutra će sve biti jasnije, nakon utakmice Grčke i Češke...

Nakon lošeg ulaska u kvalifikacije za EP i dva domaća poraza od Škotske (1:2) i Češke (1-2), mlada hrvatska reprezentacija je nanizala pet pobjeda i remi stigavši u poziciju da pobjedom u Škotskoj stigne na korak do plasmana na EP koje će se iduće godine održati u Mađarskoj i Sloveniji.

Hrvatska je odlično krenula u Edinburghu stigavši do prednosti u 20. minuti golom Nikole More. Samo pet minuta kasnije Kristijan Bistrović je prekrasnim udarcem sa 20-tak metara pogodio suprotne rašlje za 2:0.

U drugom poluvremenu sve su okrenuli

Mladi "Vatreni" su imali vodstvo i igru, nažalost, u drugom dijelu sve se okrenulo.

Domaćin je smanjio u 54. minuti nakon velike pogreške vratara Adriana Šempera kojem je lopta prošla kroz ruke nakon udarca Glenna Middletona. Samo dvije minute kasnije Hrvatska je ostala s igračem manje nakon gluposti Borne Sose koji je dobio crvni karton zbog udaranja suparničkog igrača.

Škotska je s igračem više navalila po izjednačenje i Connor McLennan je u 70. minuti precizno pogodio za 2:2. Dvije minute kasnije i domaćin je ostao s igračem manje. Billy Gilmour je napravio prekršaj na Nejašmiću i onda očito nešto dobacio talijanskom sucu Michaelu Fabbriju koji mu je pokazao direktan crveni karton. Bio je to potez koji je našu mladu reprezentaciju možda i spasio od poraza. U nastavku susreta Hrvatska je lovila pobjedu, ali ostalo je 2:2.

Uoči zadnjeg kola Hrvatska je na trećem mjestu sa 17 bodova iza Češke i Škotske koje imaju po 18 bodova.

Mnogo toga će biti jasnije već sutra kada Češka gostuje u Grčkoj. Česi bi pobjedom osigurali prvo ili drugo mjesto u skupini.

Hrvatska će posljednji susret u skupini igrati u utorak u Puli pobijediti Litvu i osim pobjede morat će navijati za kisk Škotske u Grčkoj.

Direktan plasman na EURO izborit će pobjednici devet skupina, te pet najboljih drugoplasiranih skupina.

REZULTATI: Škotska - Hrvatska 2-2 (Middleton 54, McLennan 70 / Moro 20, Bistrović 25)

95' - GOTOVA JE UTAKMICA

90' - Igrat će se još 5 minuta.

83 - Dođemo do 16 metara i stanemo. Nemamo jednostavno ideju što s loptom.

77' - Ryan Porteous, igrač kojega je Sosa udario za crveni karton, sad je dobio žuti. Promjena u Hrvatskoj, Bišćan je u igru uveo i Darija Špikića umjesto Nejašmića.

75 - Događaju nam se iste stvari kao i u Šibeniku. Jednostavno, padamo u igri kako se kraj dvoboja bliži.

71' - Evo nam šanse. Sad je Škotska ostala bez igrača manje. Izjednačeno i na semaforu i na terenu. Billy Gilmour, koji je također tek ušao u igru poput Middletona i McLennana, isključen je zbog prigovora talijanskom sucu nakon jednog bezazlenog prekršaja na sredini terena. Mora da mu je nešto gadno rekao kad je dobio crveni.

70' - Škotska je izjednačila na 2:2. McLennan, igrač koji je također ušao u igru, zabija sedam minuta nakon što je ušao u igru.

56' - Crveni karton za Sosu. Ovo sad nije dobro. Što bi bilo jednostavno kad se može zakomplicirati čitava ova priča.

54' - Škotska je iznenadila i smanjila na 1:2. Šemper je bio na lopti nakon udarca igrača Škotske, ali mu se iskoprcala u gol. Šteta... Pucao je Middleton koji je tek ušao u igru, a Šemperu je prošla lopta kroz ruke i od stative se odbila u gol. Šteta...

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

45' - Neće biti ni sudačke nadoknade. Gotovo je prvo poluvrijeme.

42' - Škotska pred kraj prvog dijela ima inicijativu, ali sve je to bezopasno, jalovo.

39' - Škoti ne dolaze u prilike i to je dobro. Jako dobro stojimo, okomito, visoko prema naprijed.

36' - Ubačaj Škota s lijeve strane, ali nikog nema u petercu od suigrača.

29' - Prekršaj u napadu Hrvatske. Lopta je za Škotsku.

25' - GOOOL: Kakva je to bila golčina Bistrovića... Naletio je na nekih 18 metara i razorno desnicom tukao i pogodio. Vušković je dao jednu krasnu dubinsku loptu, Šverko je pametno spustio do Bistrovića koji moćno iz naleta pogađa desne rašlje i Hrvatska ima veliku prednost u glavnom gradu Škotske.

24' - Jako dobro izgleda mlada hrvatska izabrana vrsta. Mirnoćom kreiraju napad, nema srljanja.

20' GOOL Lovro Majer pronašao je Nikolu Moru na lijevoj strani, bivši veznjak Dinama hladnokrvno je tukao u bliži kut i probio vratara Doohana.

14' Imali su Škoti prvi korner na utakmici, no ništa se značajno iz njega nije izrodilo.

7' Nema opasnosti niti po jednog vratara. Dosta mirno otvaranje utakmice.

1' Počela je utakmica.

15:00 - Stigli su sastavi za utakmicu i treba reći da sjajno izgleda ova Bišćanova postava.

14:00 - Hrvatska U21 reprezentacija dva kola prije kraja kvalifikacija za Europsko prvenstvo gostuje u Edinburghu kod nimalo ugodne Škotske. Izabranici Igora Bišćana u prošloj se utakmici nisu dobro proveli. Kod kuće su izgubili 2:1, no nadaju se da takav scenarij nećemo gledati danas. Na Europsko prvenstvo kvalificirat će se devet najbolje plasiranih reprezentacija iz grupa te pet najboljih drugoplasiranih.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.