MODRI BROD POTONUO NA RUJEVICI: / Riječani gurnuli Dinamo u još veću krizu, a Hajduk na peto mjesto HNL ljestvice

Pogodak za potvrdu pobjede zabio je Čolak nakon sjajne kontre i asistencije Andrijaševića

5.7.2020.
22:55
Goran Kovacic/PIXSELL

33. kolo Prve HNL

Stadion Rujevica, Rijeka, 21:05

Rijeka - Dinamo 2:0

Rijeka: Pandur, Braut, Halilović, Pavičić, Velkovski, Čolak, Andrijašević, Escoval, Raspopović, Smolčić, Lončar

Dinamo: Livaković, Ademi, Gojak, Moubandje, Ćuže, Theophile, Gvardiol, Hrvoj, Franjić, Kulenović, Oršić

Rijeka je u utakmici 33. kola Prve HNL na Rujevici svladala Dinamo rezultatom 2:0. Golove za prvu pobjedu Rijeke u zadnjih šest kola zabili su Joško Gvardiol (2'-autogol) i Antonio Čolak (52').

Rijeka nije mogla bolje otvoriti utakmicu, već u drugoj minuti je stigla do vodstva autogolom Joška Gvardiola. Andrijašević je gurnuo loptu za Čolaka, a Gvardiol ju je pokušao izbiti, no umjesto toga zatresao je vlastitu mrežu. Modri su mogli uzvratiti u šestoj minuti, Kulenović je izbio sam pred Pandura, ali je pucao pored gola.

ZAPAMTITE TRENUTAK U KOJEM JE POLJUD ISKRENO PLJESKAO PROTIVNIČKOM IGRAČU: /

'Ne želim previše pričati o Hajduku, mi gledamo sebe'

Modri nisu iskoristili šanse

U 37. minuti je zaprijetio i Oršić, ali je Pandur odlično obranio. Dinamo je imao priliku i u samoj završnici prvog dijela, ali je domaći vratar ponovo bio spreman.

Rijeka je povećala prednost u 52. minuti nakon brze kontre koju je povukao Escoval, dodao do Andrijaševića, a ovaj uposlio Čolaka koji je sjajno poentirao. U 61. minuti je sve moglo biti gotovo, no Livaković je s gol-linije skinuo pokušaj Lončara s pet metara.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 76 bodova, Lokomotiva je druga sa 60 bodova, Osijek ima 59, Rijeka 55, a Hajduk 54 boda.

UŽIVO

FT Kraj utakmice. Rijeka je pobijedila na Rujevici!

80' Dinamo se malo probudio i povećao pritisak, no ništa konkretno nisu stvorili u ovoj posljednjoj četvrtini utakmice.

62' Uf, ovo je bilo blizu. Lončar je bio u akciji, pucao je s male udaljenosti nakon asistencije Čolaka, ali nekako je uspio to izvući iz mreže vratar Dinama Livaković.

52' Rijeka vodi 2:0. Zabio je Antonio Čolak! Bila je to sjajna kontra i opet je Čolaka poslužio Andrijašević, a ovaj prebacio Livakovića za veliko vodstvo Rijeke na Rujevici.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Gotovo je zanimljivo prvo poluvrijeme utakmice na Rujevici.

37' Evo malo živosti, Dinamo je stvorio sjajnu priliku. Ćuže je dao povratnu loptu za Oršića koji puca s ruba peterca, ali slabo, skinuo je to opet Pandur. Odlična je šansa ovo bila za Modre, najbolja na utakmici.

32' Utakmica je krenula jako dobro, ali sad je malo zamrla. Nema već dugo prilika ni s jedne ni s druge strane.

18' Igra se jako dobro na Rujevici, brzo se nižu šanse. Oršić je sad pucao s ruba kaznenog prostora, nije to bilo loše, ali trebat će nešto više za svladati Pandura.

2' Odmah je povela Rijeka na Rujevici. Andrijašević je pronašao u prvoj prilici Čolaka, a ovaj poslao prema golu za vodstvo Rijeke 1:0. Gvardiol je pokušao spasiti stvar, ali je samo gurnuo loptu u vlastitu mrežu.

1' Počela je utakmica,

Nakon što su se na Poljudu obračunali Hajduk i Osijek, vrijeme je za drugi veliki derbi dana u kojem se sastaju Rijeka i Dinamo, koji je već osigurao naslov prvaka Hrvatske.

Dinamo je od nastavka prvenstva podosta neuvjerljiv. Doduše, osvojili su prvenstvo pa Igor Jovićević puno rotira i isprobava mlade igrače te neke nove ideje, a na Rujevicu će stići dodatno oslabljeni jer nema Leovca. Petkovića i Stojanovića.

To je pak odlična šansa za Rijeku da se vrati među prvih pet i osigura si mjesto koje vodi u Europa ligu jer teško da više mogu biti drugi, s obzirom na to da zaostaju za Lokomotivom osam bodova. No, zapravo je sve još uvijek otvoreno i čuda su moguća.

U posljednjoj utakmici u prvenstvu Dinamo je izdominirao Rijeku s 4:0 na Maksimiru, što je jedan od najgorih poraza Rijeke u Prvoj HNL u povijesti.

Tekstni prijenos utakmica pratite uživo na portalu Net.hr.