SPEKTAKL U DORTMUNDU: / Modrić i Real mogu žaliti, Sevilla svladala Lyon

U najzanimljivijem susretu 2. kola Lige prvaka u Dortmundu su Borussia i Real odigrali 2-2, dok su večer obilježile i pobjede engleskih klubova Leicestera i Tottenhama.

27.9.2016.
22:40

Borussia i Real odigrali su bez pobjednika, a europski prvak dvaput je prokockao vodstvo. U 17. minuti zabio je Ronaldo nakon lijepe akcije, a Borussia je izjednačila autogolom stopera Varanea i velike pogreške vratara Navasa na isteku poluvremena.

Varane se iskupio pogotkom iz odbijene lopte nakon što je Benzema pogodio gredu, da bi tri minute prije kraja Schuerrle pogodio rašlje za konačnih 2-2. Kod Reala je Luka Modrić odigrao cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić ušao u igru u 69. minuti. Hrvatskom veznjaku branitelja naslova u ovom natjecanju bio je ćto jubilarni 50. nastup u Ligi prvaka

U ovoj skupini je Sporting lako u Lisabonu pobijedio Legiju s 2-0.

U skupini E zanimljivo je bilo u Monte Carlu, gdje je Bayer poveo pogotkom Meksikanca Hernandeza u 73. minuti, a Monaco izjednačio duboko u sudačkoj nadoknadi preko Poljaka Glika. Danije Subašić je bio na vratima kluba iz keneževine.

Pogodak Južnokorejanca Min Sona iz 71. minute bio je dovoljan za trijumf Tottenhama kod CSKA u Moskvi.

U skupini G je engleski prvak Leicester došao i do druge pobjede srušivši na svom stadionu Porto s 1-0, a jedini strijelac je bio Slimani u 25. minuti. Kopenhagen je s čak 4-0 pobijedio kod kuće Brugge, a Danci su na toj utakmici promašili i kazneni udarac.

Rezultati susreta 2. kola Lige prvaka:

Skupina E

Monaco - Bayer Leverkusen 1-1 (Glik 90+3/Hernandez 73)

CSKA Moskva - Tottenham 0-1 (Min Son 71)

1. Monaco 2 1 1 0 3:2 4 2. Tottenham 2 1 0 1 2:2 3 3. Bayer Leverkusen 2 0 2 0 3:3 2 4. CSKA Moskva 2 0 1 1 2:3 1 Skupina F

Borussia Dortmund - Real Madrid 2-2 (Varane 43-ag, Schuerrle 87/Ronaldo 17, Varane 68)Skupina G

Sporting - Legia 2-0 (Ruiz 28, Dost 37)

1. Borussia Dortmund 2 1 1 0 8:2 4 2. Real Madrid 2 1 1 0 4:3 4 3. Sporting Lizbona 2 1 0 1 3:2 3 4. Legia Varšava 2 0 0 2 0:8 0

Skupina G

Leicester City - Porto 1-0 (Slimani 25)

Kopenhagen - Club Brugge 4-0 (Denswill 54ag, Delaney 64, Santander 73, Joergensen 90+1) . Promašeni penal: Augustinsson (Kop, 61)

1. Leicester 2 2 0 0 4:0 6 2. Koebenhavn 2 1 1 0 5:1 4 3. Porto 2 0 1 1 1:2 1 4. Club Brugge 2 0 0 2 0:7 0

Skupina H

Dinamo - Juventus 0-4 (Pjanić 24, Higuain 31, Dybala 56, Šemper 84-ag)

Sevilla - Lyon 1-0 (Ben Yedder 52). Promašeni penal: Vietto (Sev, 69)

1. Juventus 2 1 1 0 4:0 4 2. Sevilla 2 1 1 0 1:0 4 3. Lyon 2 1 0 1 3:1 3 4. Dinamo Zagreb 2 0 0 2 0:7 0

BORUSSIA DORTMUND – REAL MADRID 2-2

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Papastathopoulos, Ginter, Schmelzer - Weigl - Dembele, Götze, Castro, Guerreiro - Aubameyang

Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Danilo – Modrić, Kroos, Rodriguez – Bale, Benzema, Ronaldo

SEVILLA – LYON 1-0

SEVILLA: Rico – Mariano, Mercado, Pareja, Escudero – Nasri, N'Zonzi, Vazquez, Vitolo – Vietto, Ben Yedder

LYON: Lopes - Yanga-Mbiwa N'Koulou Morel - Gaspar, Tolisso, Gonalons, Darder, Rybus - Fekir - Cornet

90. minuta: KRAJ UTAKMICA!

87. minuta: GOOOOOOOL! Borussia Dortmund se i drugi put vratila iz rezultatskog zaostatka. Strijelac je bio Andre Schürrle koji je sjajno s lijeve strane pospremio loptu ispod grede Navasovog gola.

80. minuta: Bez promjene rezultata na utakmicama u Dortmundu i Sevilli. Borussia i dalje zaostaje za Realom 1-2, dok Sevilla uživa u 1-0 prednosti pred Lyonom.

70. minuta: Mateo Kovačić ulazi u igru za Real. Travnjak je napustio James Rodriguez.

68. minuta: GOOOOOOOL! Real vodi 2-1 kod Borussije. Strijelac je Varane koji se ovim pogotkom 'iskupio', ako ga je itko uopće krivio za primljeni gol gostujuće momčadi. Varane je pogodio na od okvira gola odbijenu loptu koju je uputio Karim Benzema.

53. minuta: GOOOOOOOL U SEVILLI! Prva promjena rezultata na utakmici iz Dinamove skupine H. Sevilla je pogotkom Wissama Ben Yeddera povela protiv Lyona koji je u prošlom kolu s 3-0 svladao Dinamo. Zabio je 26-godišnji Francuz iz svog prvog udarca u ovoj utakmici, a postignuti pogodak nekadašnjeg Toulouseovog napadača njegov je šesti u desetom ogledu protiv Lyonove nogometne momčadi.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme!

45. minuta: KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Završilo je uvodnih 45 minuta utakmice na Signal Iduna Parku na kojem domaća Borussia Dortmund igra protiv Real Madrida. Rezultat na poluvremenu je 1-1, a ovo je najvažnija statistika dosadašnjeg dijela susreta.

43. minuta: GOOOOOOOOL! Pierre-Emerick Aubameyang natrčao je na loptu koju je Navas odbio rukama i uz obilatu pomoć Varanea od kojeg se odbila domaćin je, nakon što ju je reprezentativni napadač Gabona zakucao, pogodio za 1-1 protiv Reala.

35. minuta: Borussia u posljednjim minutama dominira, ipak, bez konkretne završnice u akcijama.

25. minuta: U sjajnoj je prilici sada bio Dembele, no ostaje 1-0 za Real. Vrhunski se oslobodio suparnika i pucao s desne strane, no opet preko okvira Navasovog gola.

17. minuta: GOOOOOOOL! Real Madrid vodi 1-0 kod Borussije u Dortmundu. Strijelac je bio Cristiano Ronaldo na dodavanje petom Garetha Balea.

Ronaldu je postignuti pogodak bio 45. u Ligi prvaka od sezone 2013/14, što znači da ih je zabio osamnaest više od prvog sljedećeg na toj listi. Također, to mu je peti gol u posljednjih pet utakmica u ovom natjecanju, 51. po skupinama i ukupno 98. u natjecanju.

15. minuta: U ogledu na Signal Iduna Parku šanse s obje strane. Ronaldo je odmah na otvaranju utakmice pokušao zabiti iz slobodnog udarca, no Bürki je sjajno reagirao, a potom je domaćin na jednak način pokušao stići do vodstva preko Castra. Navas je bio siguran, baš kao i kod Aubameyangovog pokušaja nešto kasnije. Mogla je Borussia do prednosti i nakon toga, no Dembele puca iznad grede.

1. minuta: Utakmice su započele!