LUDA UTAKMICA NA EMIRATESU: / Griezmann šokirao Topnike, Vrsaljko i Simeone završili na tribinama, Marseille srušio Salzburg

U drugom susretu Marseille je pobijedio RB Salzburg 2-0.

26.4.2018.
22:48

U prvom susretu polufinala Europske lige Arsenal i Atletico Madrid su u Londonu odigrali 1-1, a gosti su od desete minute igrali s igračem manje nakon što je isključen hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko. U drugom susretu Marseille je pobijedio RB Salzburg sa 2-0.

Pogodak za Arsenal zabio je Alexandre Lacazette u 61. minuti, a izjednačio je Antoine Griezmann u 82. minuti.

HRVAT ISKLJUČEN NAKON DESET MINUTA: /

Vrsaljko se ovim neopreznim startom upisao u povijest Europske lige

Utakmicu je obilježilo rano isključenje hrvatskog reprezentativca Šime Vrsaljka koji je 'pocrvenio' već u desetoj minuti zbog dva žuta kartona. Prvi žuti karton dobio je u drugoj minuti nakon što je zakasnio na loptu i oborio Jacka Wilsherea, a u 10. minuti je zaradio i drugu javnu opomenu jer je nagazio Alexandrea Lacazettea.

Samo dvije minute kasnije na tribine je preselio i Diego Simeone nakon što je žestoko prigovarao zbog jedne sudačke odluke.

"Topnici" su u prvom poluvremenu imali tri sjajne prilike, no Jan Oblaka je branio fantastično. Dva puta je zaustavio udarce Lacazettea, a jednom i Dannyja Welbecka. Gosti su u prvom poluvremenu imali samo jednu priliku. Antoine Griezmann je u 37. minuti nakon fantastičnog prodora Thomasa Parteya pucao sa 12 metara, ali je Ospina sjajno obranio.

Pritisak Arsenala nastavio se i u nastavku i španjolska obrana je popustila u 61. minuti kada je Lacazette glavom zabio na ubačaja Jacka Wilsherea. Kada se činilo da bi Arsenal mogao zabiti i drugi pogodak, 'Topnici' su gostima poklonili pogodak. Važan gol za Atletico postigao je Griezmann nakon kontre i velike pogreške Laurenta Koscielnyja.

U drugom susretu Marseille je pobijedio RB Salzburg 2-0. OM je doveo u vodstvo Florian Thauvin u 15. minuti nakon ubačaja Dimitrija Payeta. Bio je to 22. gol za Thauvina ove sezone u svim natjecanjima. Na 2-0 je povisio Clinton Njie nakon još jedne Payetove asistencije. Clinton je ušao u igru samo minutu ranije i postigao je pogodak iz praktički prvog dodira.

Austrijski sastav je tijekom utakmice imao nekoliko odličnih prilika, no Yohann Pele je bio raspoložen na domaćim vratima. Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za austrijski sastav.

Uzvratne utakmice su 3. svibnja, a finale je 16. svibnja u Lyonu.

Uživo

Arsenal - Atletico Madrid 1-1

(Marseille - Salzburg 2-0, Thauvin 15', N'Jie 63')

Arsenal: Ospina, Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal, Xhaka, Ramsey, Wilshere, Welbeck, Ozil, Lacazette.

Atletico: Oblak; Vrsaljko, Gimenez, Godin, Lucas; Correa, Thomas, Saul, Koke; Griezmann, Gameiro.

Kraj

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

85' Torres je ušao umjesto strijelca.

82' GOOL Griezmann je donio izjednačenje Atleticu nakon velike pogreške Arsenalovog braniča Koscielnyja.

75' Savić je ušao umjesto Corree.

69' Lacazette je tukao glavom nakon ubačaja iz kuta, lopta je otišla malo pokraj gola.

68' Arsenal niže priliku za prilikom.

66' Lacazette je dobro ubacio, Welbeck je bio blizu lopte, no na sreću gostiju nije ju uspio ugurati u mrežu.

65' Gabi je ušao umjesto Gameira.

61' GOOL Lacazette je donio vodstvo domaćinima. Ispratio je centaršut s lijeve strane te je loptu glavom zakucao u mrežu.

58' Atletico se još uvijek odlično nosi s velikim pritiskom Arsenala.

57' Torres i Costa su na zagrijavanju.

53' Ramsey je pokušao iznenaditi Oblaka, ali bezuspješno.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Arsenal je uputio 11 udaraca, no niti jedan nije završio iza Oblaka.

37' Prva velika prilika za goste. Griezmann je snažno odapeo, ali lijepom reakcijom Ospina je spasio Topnike.

33' Sada je Atletico zaprijetio preko Griezmanna. Ospina je obranio njegov udarac.

31' Monreal je na volej dočekao odbijanac, lopta je završila malo pokraj gola.

28' Ramsey je isprobao udarac, ali je na kraju blokiran.

27' Većinom se igra na Atlaticovoj polovici, Arsenal 71 posto vremena ima loptu u svojim nogama.

21' Još je jednom Oblak spasio goste. Welbeck je ovaj put zaprijetio iskosa s lijeve strane.

18' Wilshere je tukao glavom iz blizine, ali Oblak je opet bio spreman.

13' Sudac je udaljio Simeonae na tribine je jer žestoko prigovorio nakon što Bellerin nije dobio žuti poslije grubog starta s leđa.

10' Vrsaljko je isključen. Točnije zaradio je drugi žuti nakon što je neprezno startao na Lacazettea.

7' Lacazette je bio u još jednoj prilici, glavom je tukao po sredini gola, ali Jan Oblak je sjajno reagirao.

7' Welbeck je ubacio s lijeve strane u sredinu, Lacazette je tukao iz prve, ali njegov efektan udarac odsjeo je u okvir gola.

6' Imat će dosta posla Vatreni, Welbeck je prešao na lijevu stranu.

2' Vrsaljko je zaradio žuti karton zbog starta s leđa nad Wilshereom.

1' Počela je utakmica.