GRADSKI VRT SLAVI: / Osijek uz dramu na kraju utakmice svladao Rijeku u malom derbiju i preskočio prvake na ljestvici

Uzbudljiva utakmica u Gradskom vrtu ostavila je bodove domaćinu

17.2.2018.
17:00
PIXSELL

U utakmici 22. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Rijeku s 2-1 (0-0) i probili se na treće mjesto. Derbi u Osijeku započeo je crvenim kartonom braniča Rijeke Darija Župarića, no domaći nogometaši nisu uspjeli realizirati tu prednost u prvih 45 minuta. Ali, već u četvrtoj minuti drugog dijela Alen Grgić snažnim udarcem iz blizine prisiljava vratara Rijeke Simona Slugu da praktički sam ugura loptu u mrežu. U 56. minuti dosuđen je kazneni udarac za Osijek kojeg je sigurno u pogodak pretvorio Haris Hajradinović. Tri minute prije kraja Domagoj Pavičić preciznim udarcem postiže počasni gol za Rijeku.

Osijek je na trećem mjestu preskočio Rijeku s 39 bodova, dok je prvak sada četvrti s 39. Vodi Dinamo s 53 ispred Hajduka (41).

OSIJEK – RIJEKA 2-1

Osijek: Malenica - Grgić, Škorić, Barać, Šorša - Mioč, Mudražija - Grezda, Hajradinović, Lopa - Boban

Rijeka: Sluga - Raspopović, Punčec, Župarić, Zuta - Grahovac, Bradarić - Kvržić, Pavičić, Acosty - Čolak

90+3. minuta: KRAJ UTAKMICE. Osijek je upisao i treću ovosezonsku pobjedu protiv Rijeke, ovaj put bilo je 2-1.

90. minuta: Igrat će se tri minute produžetka.

87. minuta: GOOOOOOOOL! Rijeka pogađa i smanjuje na 1-2. Čolak je vratio loptu za Pavičića, a on precizno naciljao donji lijevi kut Malenice.

85. minuta: Iz igre izlazi Lopa, u igru ulazi Bočkaj.

Nešto više od pet minuta igre ostalo je momčadi Rijeke da pokuša doći do bod(ov)a. U ovom trenutku to se ne doima kao izvediv posao.

78. minuta: Šansu su imali Ejupi i Marić, na kraju zakomplicirali i propustili uputiti udarac prema golu Sluge.

73. minuta: Iz igre izlazi Grahovac, u igru ulazi Capan.

Iz igre izlazi Boban koji je trenutak ranije dobio žuti karton, u igru ulazi Ejupi.

63. minuta: Nakon nekoliko minuta bez većih uzbuđenja, drama i pred vratima Osijeka. Šansu za smanjenje rezultata imao je Čolak koji je s desetak metara prizemnim udarcem ciljao gol domaćina. Malenica brani nogom.

55. minuta: GOOOOOOOOOL! Osijek vodi 2-0! Raspopović je srušio Bobana u šesnaestercu, a peti sudac Gabrilo signalizirao Strukanu da je u pitanju bio prekršaj za najstrožu kaznu. Precizan je bio Haris Hajradinović.

53. minuta: Nova šansa za Osijek! Grezda je bio u prilici, ali sa desetak metara šalje loptu pokraj vratiju.

49. minuta: GOOOOOOOL! Osijek vodi 1-0. Lopa je dodao do Bobana koji je ubacio u Rijekin šesnaesterac u kojem lopta prolazi sve, a Grgić ju iz teške situacije šalje iza Sluge.

47. minuta: Odmah prilika za domaćina, ali i dalje 0-0. Grgić je pucao lijevom nogom sa 17 metara, Sluga pomalo nespretno reagirao, ali nitko od igrača Osijeka nije reagirao na odbijanac.

Iz igre izlazi Kvržić, u igru ulazi Puljić.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme.

45+3. minuta: Kraj prvog poluvremena, rezultat je početnih 0-0.

45. minuta: Veliku šansu propustio je Mioč! Grezda je ubacio loptu s desne strane u peterac, Sluga krivo procijenio i ostao bez lopte, a Mioč sa četiri metra udaljenosti od vratiju - promašio!

44. minuta: Dobar ubačaj Pavičića, Škorić skreće glavom u korner.

37. minuta: Kvržić je u priliku gurnuo Pavičića, domaćin u posljednji trenutak izbija iz kaznenog prostora. Rezultat je i dalje 0-0.

35. minuta: Iz igre izlazi Mudražija, u igru ulazi Marić.

32. minuta: Rijeka, koja je u teškoj situaciji zbog igrača manje i pod pritiskom domaće momčadi, izvela je korner. Bez opasnosti po gol Osijeka.

27. minuta: Grezda do Bobana, Boban preko gola nakon što mu je udarac blokiran.

20. minuta: Sluga opet siguran, sad nakon pokušaja Škorića. Zanimljiv, uzbudljiv dvoboj u Gradskom vrtu.

17. minuta: Šansa za Rijeku (Malenica brani udarac Escovala), odmah i za Osijek (Lopa preko grede).

14. minuta: Iz igre izlazi Acosty, u igru ulazi Escoval.

10. minuta: Osijek u ovim trenucima, sa igračem više, apsolutno dominira. Dvaput je udarac oprobao Hajradinović, a sada je Sluga imao posla nakon akcije Grezde i Lopez. Spasio ga je u konačnici Bradarić očistivši situaciju s gol-crte.

6. minuta: CRVENI KARTON! Dobio ga je Župarić! Rijeka ima igrača manje jer je isključen stoper koji je prekršajem zaustavio Grezdu u trenutku kad ga je ovaj pretrčao i krenuo prema golmanu Slugi. Prekršaj je napravio kao posljednji igrač gostujuće momčadi. Sudac Strukan nije puno razmišljao, kazna je odmah uslijedila.

1. minuta: Utakmica je započela!

ZORAN ZEKIĆ ZA NET.HR JASNO DAO DO ZNANJA: /

'Nećemo legiju stranaca u Osijeku, ne bavimo se stvarima od danas do sutra'

Nogometaši Osijeka ove sezone ne znaju za poraz od aktualnih prvaka (pobjede 2-1 i 1-0) i u pravilu protiv klubova iz gornjeg doma igraju dojmljivo. Bodove gube na suparnicima koji su kvalitetom ispod njih, a u ovaj sraz ulaze oslabljeni za nekolicinu ozlijeđenih igrača. Rijeka je promijenila lice, a u prošlom kolu lako se obračunala sa Istrom. Osijek nije bio te sreće, oni su nastavak sezone otvorili protiv Dinama i upisali 2-4 poraz...