ČUDO U GRADSKOM VRTU: / Rijeka na poluvremenu vodila 0:2, a onda je krenuo furiozni preokret domaćina

Riječani su bolje otvorili utakmicu, no domaćini su pogotcima Marića, Lope i Žapera odnijeli sva tri boda i popeli se na treće mjesto

3.11.2019.
19:22
Davor Javorovic/PIXSELL

14. kolo Prve HNL

Osijek - Rijeka 3:2

U debiju 14. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka slavili velikim preokretom protiv Rijeke s 3:2. U vrlo zanimljivom derbiju na Gradskom vrtu Osječani su preokrenuli vodstvo Rijeke od 2:0 iz prvog poluvremena i stigli do pobjede vrijednog trećeg mjesta.

Rijeka je dominirala u prvom dijelu, a nakon brojnih propuštenih prilika u 37. minuti je mrežu Osječana "načeo" Mirko Antonio Čolak na dodavanje Lončara. U zadnjim trenucima prvoga dijela nakon kornera Halilovića je branič Rijeke Dario Župarić glavom pogodio za 2:0.

Povratak otpisanih

Osijek je puno bolje ušao u drugo poluvrijeme i u 65. minuti je smanjio pogotkom Mirka Marića, koji je mrežu sproveo dodavanja Mbakogua. Trud domaćina isplatio se u 78. minuti kada je Ukrajinac Dmitro Lopa nakon ubačaja Talysa s lijeve strane glavom zakucao loptu pod gredu za izjednačenje - 2:2.

ŽESTOKE REAKCIJE NA TORCIDINO 'POSTROJAVANJE' IGRAČA: /

'Radije bih igrao u Sjevernoj Koreji, jadno je na što je Hajduk spao'

Tri minute prije kraja Osječani dolaze do potpunog preokreta kada je nakon velike gužve u kaznenom prostoru Rijeke lopta došla do Mihaela Žapera koji pogađa za pobjedu Osječana.

Osijek je pobjedom skočio s petog na treće mjesto s 23 boda, a Rijeka je četvrta s 22 boda.

Dvoboj se igrao na stadionu Gradski vrt, a sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0:1 Čolak (37'), 0:2 Župarić (45+1'), 1:2 Marić (65'), 2:2 Lopa (78'), 3:2 Žaper (87')

FT Gotova je utakmica. Osijek se vratio i sjajnim preokretom pobijedio Rijeku te zasjeo na treće mjesto Prve HNL

87' Osijek vodi! Žaper je zabio za potpuni preokret. Ovo je pravo čudo u Gradskom vrtu!

79' Osijek je zabio još jednom! Lopa se našao na pravom mjestu i pogodio za poravnanje rezultata. Kakva utakmica u Gradskom vrtu! Talys je ubacio s lijeve strane, a Lopa se u sredini izborio za prostor i glavom zabio.

65' Mirko Marić smanjuje vodstvo Rijeke na 1:2. Centarfor Osijeka našao se u sjajnoj šansi na petercu nakon lošeg udarca Ndockyta i pospremio loptu u mrežu.

53' Osječani moraju ići po gol i tako djeluju. Puno bolja igra domaćina u drugom dijelu nakon lošeg prvog poluvremena.

46' Krenuli smo u drugo poluvrijeme.

45' Na samom kraju prvog dijela Župarić je nakon kornera pogodio za vodstvo Rijeke 2:0. Momčadi odlaze na odmor, a morat će Osječani u svlačionici smisliti nešto posebno ako misle preokrenuti ovaj susret.

37' Rijeka vodi 1:0 u Gradskom vrtu potpuno zasluženo. Čolak je zabio gol za vodstvo gostiju.

16' Još jedna šansa za Rijeku. Opet je od Kvržića stigla asistencija za Andrijaševića koji je pucao pored vrata. No dosuđeno je zaleđe. Inače, Osječani nisu baš dobro krenuli u utakmicu u kojoj bi mogli sebi osigurati ulazak u borbu za sam vrh ljestvice. Rijeka u ovom trenu izgleda puno bolje.

11' Prvu šansu na utakmici imala je Rijeka. Čolak je pucao nakon centaršuta Kvržića, ali bio je vratar Osijeka Ivušić spreman na taj udarac.

1' Počela je utakmica u Gradskom vrtu

Derbi kola Prve hrvatske nogometne lige igra se u Gradskom vrtu gdje domaći Osijek isčekuje goste iz Rijeke. Ulog u ovoj utakmici je velik jer domaćini pobjedom mogu preskočiti Riječane te zasjesti na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Obje momčadi u Gradskom će vrtu tražiti povratak u dobru formu. Osječani su u prošlom kolu stradali na gostovanju kod Dinama, kod je Rijeka kod kuće upisala razočaravajuć poraz protiv Gorice.